باید تمام احزاب، اقشار و محافل سیاسی با مردم ایران و ملت باهم متحد باشند تا در قبال این شیطنت های آمریکا مقاوم شوند و توطئه های از پیش تعیین شده را خنثی کنند.

ترامپ پس از دیدار با رهبر کره شمالی، در کنفرانس مطبوعاتی اعلام داشت که ایران می بایست برای دور جدید مذاکرات با آمریکا خود را آماده کند. از فحوای سخنان ترامپ می توان به چند مسئله رسید. نخست آنکه وی ایران را به سان کره شمالی قلمداد کرده و معتقد است موفقیت در مذاکره با کیم جونگ اون قابلیت تعمیم به مسئولین انقلاب را نیز دارد. دومین مسئله اینکه به زعم ترامپ، اعمال تحریم ها به صورت همه جانبه و بسیط، اقتصاد ایران را به مرز نابودی خواهند کشاند و این موضوع در مسئله سوم تجلی خواهد یافت که در نهایت ایران را پیش قدم مذاکره با ایالات متحده خواهد کرد.
رسول رحمانی، مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس رابطه با این موضوع اظهار داشت: موج واکنش این صحبت ها سبب شده تا مردم و مسئولین در مبارزه با سیاست های خصمانه آمریکا یکپارچه شوند. صحبت های ترامپ نشان داد که او از حداقل قواعد روابط بین الملل دانشی ندارد. برجام یک حقیقت بین المللی است که مورد تایید سازمان ملل قرار گرفته است و هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند این قرارداد را نقض کند.
وی در ادامه افزود: ترامپ در بسیاری از صحبت های قبلی خود ایران را تهدید کرده است. این تحریم ها، به طور کامل و قاطع، ضعف و زوال اقتصاد کشور را به دنبال نخواهد داشت، بلکه می توان از آن به منزله فرصت نیز یادکرد. به این صورت که با وحدت نظری میان مسئولین نظام، بتوانیم به یک اجماع کامل و داخلی در مسائل مختلف که درصدرآن اقتصاد، اشتغال، کنترل تورم، حمایت از کالای ایرانی و موارد اینچنینی قرار دارند، رسید. با اعمال چنین سیاست هایی، حقیقتا می توان کشور را به نقطه ای رساند که در بحث تولیدات داخلی با هیچ منعی مواجه نگردد.
رحمانی پیرامون مواصع متناقض ترامپ در قبال ایران تصریح کرد: اظهارات سخیف ترامپ، سراسر با تناقض همراه است چرا که از یک طرف با نظام جهوری اسلامی عناد و دشمنی دارد و از طرفی دیگر خود را نگران مردم ایران می داند! و از طرف سوم، با انکار هویت ایرانیان و فرهنگ و جغرافیای مردم آن، از بکارگیری واژه جعلی «خلیج عربی» هیچ ابایی ندارد. درواقع،  ترامپ نشان داد که نه تنها از تعادل روانی برخوردار نیست بلکه سواد کافی را هم برای اظهار نظر در عرصه های بین المللی  ندارد و شاید بتوان مدعی شد که وی تنها در مسائل تجاری و اقتصادی سر رشته هایی را داشته باشد.
وی معتقد است: همه بازی هایی که ترامپ به راه انداخته برای این است که او از اجرای برجام شانه خالی کند و بیشتر از این کاری از دستش بر نمی آمد. هر چند ترامپ هنوز درقبال وظایف کلی و وعده های کلانی که به جامعه آمریکا داده بود، اقدامی صورت نداد. سیستم حکومتی آمریکا اجازه یاغی گری های دیگر را به ترامپ نخواهد داد. در کنگره آمریکا هم نمایندگان موافق و هم نمایندگان مخالف برجام وجود دارند که می توانند برجام را هم ادامه و هم لغو کنند .
وی در پایان اذعان داشت: باید تمام احزاب، اقشار و محافل سیاسی با مردم ایران و ملت باهم متحد باشند تا در قبال این شیطنت های آمریکا مقاوم شوند و توطئه های از پیش تعیین شده را خنثی کنند.