ایران در قسمت های نظامی،موشکی، علمی و مواد اولیه جزء برترین کشور های دنیا است. نیروی با استعداد و نخبه در ایرن به تعدد وجود دارند. تنها مشکل ایران این است که مسئولین به مردم تکیه نمی کنند.

پس از دیدار تاریخی ترامپ و کیم جونگ اون، رئیس جمهور آمریکا تلویحا سیاست های خود در قبال ایران را به سمت و سوی تشدید تهدیدات سوق داد تا ایران را به نوعی دچار آشفتگی سیاسی نموده و همچون کره شمالی ترغیب به برگزاری مذاکرات جدیدی با آمریکا نماید.
محمدتقی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با این موضوع اظهار کرد:آمریکا هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد. ایران کره شمالی نیست. مردم ایران مردم کره شمالی نیستند و بالاتر از همه، رهبر ایران به مانند رهبر کره شمالی رفتار نخواهد کرد. ایران کشوری گسترده و وسیع است. به عنوان مثال وسعت آلمان به اندازه استان فارس ایران است، کل اروپا ۱٫۵ برابر ایران است، ایران یک کشور بزرگ با قلمرو بسیار گسترده است . کره شمالی یک کشور کوچک است و اصلا قابل مقایسه با ایران نیست.
وی در ادامه افزود: مردم ایران تفاوت های بسیاری با مردم کره شمالی دارند. مردم ایران مسلمان، معتقد و پیرو امام حسین (ع) هستند. حضرت امام فرمودند: «مردم زمان حال از مردم زمان پیامبر و ائمه، بهتر و بالاتر هستند». سند و قواله کشور ایران به نام امام حسین (ع) خورده است . مردم که پیرو این امام هستند هرگز به زیر بار ظلم نخواهند رفت. ۸ سال دفاع مقدس هم سند این قضیه است . کشور ایران قرار داد های ننگین را نمی پذیرد .
محمدی ابراز داشت:رهبری ایران، یک فرد مجتهدِ عادل، شجاع، با کمالات، حکیم و مصداق کامل یک رهبر توانمند است. آمریکایی ها پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، هنوز هم مردم ایران و رهبری را نشناخته اند. غربی ها در اوایل انقلاب بر این تصور بودند که  با شروع یک جنگ کار ایران تمام است و چه بسا خیال باطل کردند. در انتخابات سال ۸۸ ریاست جمهوری، غربی ها به این گمان که ایران به مانند اوکراین است، سعی در براندازی نظام داشتند. همه اینها نشان دهنده این است که آمریکایی ها ایران را نشناخته اند . جریان سوریه نیز به همین شکل. اما دیدیم که آن ها نه تنها در سوریه بلکه در عراق، لبنان و یمن شکست متحمل شده و سیلی سختی از اسلام خوردند.
وی در پایان اذعان داشت: ایران در قسمت های نظامی،موشکی، علمی و مواد اولیه جزء برترین کشور های دنیا است. نیروی با استعداد و نخبه در ایرن به تعدد وجود دارند. تنها مشکل ایران این است که مسئولین به مردم تکیه نمی کنند. با امکانات و استعداد هایی که در کشور وجود دارد هیچ کاری برای جوانان ایرانی ناممکن نیست . مردم ایران، از پس سخت ترین مشکلات و موارد غیرممکن به خوبی برآمده اند. فکرمسئولین نباید به خارج از مرز ها باشد، بلکه تمام هم و غم آنان باید معطوف به داخل باشد. به مانند حقوق های نجومی که به شکل گفتمان درآمد و به آن رسیدگی شد، این قضیه هم باید به شکل گفتمان در آید.