مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید لشکرعملیاتی 27 حضرت محمد رسول ا...(ص) صبح امروز در حسینیه شهدای گمنام ستاد لشکر27 برگزار شد.

به گزارش بسیج پرس؛ سرهنگ پاسدار علی بنایی، با حکم سرلشکر جعفری، فرمانده لشکرعملیاتی ۲۷ حضرت محمدرسول ا…(ص) شد. مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید لشکرعملیاتی ۲۷ حضرت محمد رسول ا…(ص) صبح امروز، سه شنبه ۲۹خرداد ماه، در حسینیه شهدای گمنام ستاد لشکر۲۷ برگزار شد.

در این مراسم سردار سرتیپ پاسدار محمد کوثری جانشین قرارگاه ثارا… تهران، سردار حاج محمدرضا یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول ا…(ص) تهران بزرگ، سردار سیروس صابری جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ، سردار احمد بیگدلی مسئول عملیات قرارگاه ثارا… تهران، سردار ریوندی مشاور فرمانده سپاه تهران، سردار گلعلی بابایی، سردار عباس برقی، سردار قریب و همچنین فرماندهان رده های سپاه تهران بزرگ و خانواده سردار جاویدالاثر مدافع حرم حاج رضا فرزانه و خانواده شهید مدافع حرم حاج احمد اسماعیلی حضور داشتند.

سردار یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول ا…(ص) تهران بزرگ در ابتدای این مراسم گفت: ما امروز بعد از گذشت سی و هشت سال از گذشت تاسیس لشکر۲۷ ما یک مسیری را طی کردیم که این مسیر همیشه پرافتخار بوده است. روزهای عملیاتی فتح المبین، عملیات بیت المقدس،عملیات رمضان و دیگرعملیات ها که لشکر در طول همه این سالها مواجه بود ولی شیرینی و لذت آن روزها هیچگاه از یاد پیشکسوتان نخواهد رفت و ما امروز مفتخریم که این نام بعد از گذشت سالها همچنان به نیکی نه تنها در کشورمان بلکه در دفاع از حرم  و در این راه شهدای زیادی نیز تقدیم انقلاب و اسلام کردند، یاد میشود.

در این مراسم سردار کوثری فرمانده لشکر۲۷ محمد رسول ا…(ص) در دوران دفاع مقدس و جانشین قرارگاه ثارا… تهران در سخنانی لشکر۲۷ را یکی از لشکرهای خط شکن و پرصلابت در دوران دفاع مقدس خواند و افزود: خدا را شاکرم که امروز در بین همه شما عزیزان و در این لشکر که برای بنده همراه با خاطراتی خوب است حاضر شدم.

کوثری ادامه داد: لشکر۲۷ حقیقتا در کوران سخت ترین شرایط جنگ تاسیس شد. یعنی بعد از تشکیل سپاه به فرمان امام خمینی(ره) اصلا قرار نبود این مجموعه ها تشکیل شود اما بنا به ضرورت تیپ ها و شاخصا لشکر۲۷ محمد رسول ا…(ص) و لشکر۱۰ حضرت سیدالشهداء تشکیل شد و در عرض چهل و سه روز جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان و یارانش توانستند تیپ ۲۷ را که بعدها به لشکر۲۷ تغییر یافت را تشکیل دهند.

جانشین قرارگاه ثارا… تهران افزود: همه ما باید در برابر دشمنان اشداءعلی ا لکفار رحماء بینهم باشیم. در برابر دوستان خود رحماء بینهم باشیم. سردار اسدالهی مصداق این آیه است. همین کار را کرده است. این برادر عزیز در هرجایی که نیاز به کمک بوده ذریغ نکرده است و بعد از زلزله سرپل ذهاب هم به آنجا رفت و خالصانه برای آنها خانه و کاشانه ساخت. این است مرام و روش پاسداری. اصلا همه باید اینطور باشیم چرا که برای همین این لباس را به تن کرده ایم.

کوثری خاطرنشان کرد: بنده برادر عزیز علی بنایی را از سال ۶۰ می شناسم. از همان موقعی که وی در سپاه کرج مشغول به فعالیت بود. حقیقتا ایشان هم فردی پرتلاش و خستگی ناپذیر هستند و من برای او در فرماندهی لشکرعملیاتی ۲۷ حضرت محمد رسول ا…(ص) آرزوی موفقیت دارم.