یروهای بسیار خوب و کارآمدی در کشور وجود دارد. متاسفانه به دلایل حزبی و جناحی، مجالی برای فعالیت و سازندگی این نیرو ها فراهم نمی گردد.

یکی از مشکلاتی که کابینه دولت با آن روبرو است، بحث کهنسالی افراد این کابینه است که منقدین بسیاری در این زمینه اظهار نظر کرده اند. اما خود دولت و شخص رئیس جمهور به این امر واقف نیست و آن را یک مشکل نمی داند و انتخاب هریک از اعضا را حساب شده ارزیابی کرده است.
علی باروتی ها، مدرس دانشگاه و کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با مسئله سن و سال بالای اعضای کابینه دولت آقای روحانی اظهار کرد: این موضوع، به نوعی در همه دولت ها وجود داشته است. در این رابطه، مسئله جناح بازی و تعیین کنندگی یک جناح یا حزب خاص، در اعضای کابینه متاسفانه تاثیرگذار است. جوانگرایی در همه عرصه ها کمک بزرگی است اما اینکه بخواهیم فردی را تنها به علت اقدامات بعضا سازنده ای که در گذشته های دور انجام داده است، به مسئولیتی مهم برگماریم، یک اقدام اشتباه است.
وی در ادامه افزود: به نظر می رسدکه آقای روحانی با این اقدامات به نوعی بدهی خود به افرادی که در این جریانات حضور داشتند را پرداخت می کند. این مسئله بدیهی است که چنین رویکردهایی، یقینا به جریان انقلاب، دستاوردها و جوانان پرشمار این کشور آسیب های جدی وارد خواهد کرد. این جریانات پس از یاری به کاندیدا های ریاست جمهوری و پیروزی آنها، بلافاصله مطالبات خود را دریافت خواهند کرد که این مسئله به وضوح، زیاده خواهی های برخی افراد و جناح های سیاسی را را ثابت می کند. این امر لطمه های جبران ناپذیری را به سیستم مدیریتی، منابع انسانی و به کل کشور وارد می کند.
باروتی ها ابراز داشت:وقتی یک سیستم از پایه اشتباه چیده می شود، نیاز به یک تغییر و تحول طولانی مدت دارد تا دوباره به روند قبلی و معمول خود بازگردد . برای مثال برای درمان یک سرماخوردگی ساده، چندیدن روز مراقبت و استراحت نیاز است. همین روش در همه سیستم ها پیاده می شود، سیستم مدیریتی بیمار شده است در حاضر، شاهد حجم وسیعی از تعطیلی ها و ورشکستی ها در صنایع تولیدی هستیم، کارخانجات ما روز به روز در حال رکود هستند، بازرار دچار همین مسئله است و از طرفی دیگر همواره شاهد افزایش قیمت ها هستیم.
وی معتقد است:نیروهای بسیار خوب و کارآمدی در کشور وجود دارد. متاسفانه به دلایل حزبی و جناحی، مجالی برای فعالیت و سازندگی این نیرو ها فراهم نمی گردد. جوانگرایی نیاز به زمان فراوان دارد و اینکه چگونه یک جوان می تواند بحران موجود را پشت سر بگذارد، مسئله مهمی است . ما نیاز به جوانانی داریم که که به مانند جوانان دفاع مقدس با خلوص نیت وارد جبه های جنگ شدند. در حال حاضر شاهد این هستیم که افراد در این مجموعه فقط به فکر خود هستند و هر از گاهی در آینده خبر هایی را مبنی بر اختلاس های میلیاردی می شنویم . آن جوانانی که واقعا تحصیل کرده و نخبه هستند در این شرایط در ایران نمی مانند و به خارج از کشور کوچ می کنند.
وی در پایان اذعان داشت: سیستم هایی که در این چند ساله بر سرکار آمده اند به جای اینکه به سمت بهتر شدن قدم بردارند در برابر آن مقاومت انجام می دهند. اگر آقای روحانی درصدد حفظ اعتبار و حیثیت برای خود و کابینه است، بهتر است در این زمینه حمایت از جوانانی که روز به روز سرخورده تر می گردند قدمی بردارد. هر چند که اگر الان حرکتی انجام شود، ۵ سال دیگر شاهد شکوفایی آن خواهیم بود.