پرخاشگران به آفای صالحی هر دلیلی که داشته باشند از نظر قانونی توجیه پذیر نیست.

برخورد ناشایست برخی از افراد حاضر در تظاهرات روز جهانی قدس، با دکتر علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی هسته ای کشورمان، واکنش های رسانه ای و خبری بسیاری را به همراه داشته است به گونه ای که برخی از  منتقدان معتقدند که بایستی  با جدیت به این مسئله رسیدگی  شود.
جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با این موضوع اظهار داشت: این قضیه ازنظر افکار عمومی به حساب نظام نوشته می شود.  این مسئله که عده ای در روز روشن و در یک مراسم جهانی، بدین نحو ناشایست اعتراضات خود را نسبت به مسئولین نظام اظهار کنند، زیبنده نظام اسلامی ما نمی باشد.
وی در ادامه افزود: به فرض هم چنانچه اقدامات مشکوک و سوال برانگیزی از سوی مسئولان نظام صورت گیرد، نوع برخورد می بایست کاملا وجهه قانونی داشته باشد. به هر صورت نوع برخورد و اعتراضات برخی از افراد در روزجهانی قدس و در قبال دکتر صالحی وجهه اخلاقی و انقلابی نداشت و از طرفی در شرایطی که همواره هجمه ها علیه برخی از نهادهای انقلابی همچون بسیج و سپاه مطرح است، نباید اعتراضات مطرح شده را به حامیان این دو نهاد نسبت داد. این نکته مهم را نباید از یاد ببریم که دکتر صالحی تابع تصمیمات نظام است و همه چیز به تصمیمات دولت بر می گردد، تصمیماتی که  فرایند قانونی آن طی شده است و ایشان به خوبی به آن تصمیمات عملکرده است.
میرزایی دلیل اعتراضات به آقای صالحی را اینگونه برشمرد: آن ها هر دلیلی که داشته باشند از نظر قانونی توجیه پذیر نیست. این افراد اگر دلیلی برای کارهایشان دارند باید آن دلیل را به نمایندگان خودشان در مجلس ارائه داده و نمایندگان نیز از تریبون های خودشان  آن را به مردم ارائه دهند و نیازی نیست که در خیابان جلوی مسئولین را گرفته و به آنها اهانت کنند.
وی ادامه داد:ما باید به کل دنیا بگوییم که منسجم هستیم، این حرکات درقانون جمهوری اسلامی اصلا ثبت نشده است. کسی اگر اعتراضی دارد می تواند از مجاری قانونی آن را پیگیری کند. متاسفانه مشکل ما این است که همه می خواهیم خودمان صحبت کنیم و خودمان را نشان دهیم در صورتی که همه این ها را می توان به یک نماینده ارجاع داد و آن نماینده در رسانه ها مطرح کرند. برای انعکاس حرفهایمان جاهای زیادی وجود دارد اما بروز دادن انتقادات در راهپیمایی روز قدس یک امر دور از شان و ناهنجاری اخلاقی است .
عضو کمیسون انرژی در پایان اذعان داشت: نباید گذاشت که چنین اقداماتی به حساب نهاد های نظام نوشته شود، افراد دولتی مصونیت های قانونی دارند و نظام نیز از این افراد حمایت های لازم را انجام می دهد.سازمان انرژی هسته ای تابع تصمیمات دولت و نظام است و هر اقدامی که انجام می دهد بر اساس مصلحت کشور و تائید مقام معظم رهبری می باشد. بنابراین کوتاهی از سمت آقای صالحی صورت نگرفته است و ایشان همیشه تابع دستورات رهبری و منافع نظام عمل کرده اند.