درسالها ودهه هاى اخير كمتر شاهدچنين موقعیت ضد صهیونیستی در افكارعمومى وصحنه بین الملل بوده ايم و این نیست جز به برکت نهال مقاومت که با باغبانی خمینی کبیر و خامنه ای حکیم اینک به درخت تنومند وتناوری مبدل شده است.

به گزارش بسیج پرس,  کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به‌ مناسبت‌ روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

سُبحانَ الذی اسری بعَبده ِ لیلا ً مِنَ المَسجد ِ الحَرام ِ الی المَسجد ِ الاقصَی الذی بارَکنا حَولهُ لنریهُ من آیاتنا انّهُ هُوَالسَّمیعُ البصیرُ

جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، یادگار جاویدان حضرت امام خمینى قدس سره، در راه است و امت محمدی با توشه ای بزرگ از بندگی خالصانه و جهاد با شیطان درون یعنی نفس اماره، آماده ایفای نقش در میدان مبارزه با شیاطین بیرونی اعم از صهیونیسم جهانی،آمریکای مستکبر و اذناب و مزدوران منطقه‌ای، باشرکت حماسى در راهپیمایی بزرگ روز قدس می شوند.
روز جهانی قدس امسال با چند تحول مهم منطقه ای همراه شده که ضرورت حضورمنسجم مسلمانان در صفوف فشرده را مضاعف می نماید. رژیم غاصب صهیونیستی در هفتادمین سال اعلام موجودیت نامشروعش، با شعله های قیام انتفاضه چهارم روبرو شده و راهپیمایی های هفتگی” بازگشت” و خشونت عریان غاصبان فلسطین به سند رسوایی آمریکا و اسرائیل تبدیل شده است. این تحول اساسى با افزایش اقدامات نابخردانه ترامپ که مهمترین آن انتقال سفارت به بیت المقدس بود اوج گرفت وماهیت پلید‌ شیطان بزرگ را بیشتر نمایان ساخت و حتى موجب فاصله گرفتن هم پیمانانش دراین ماجراشد. موضع گیری کشورهای عمدتا همسو باآمریکا در شورای امنیت در مواجهه با قطعنامه پیشنهادی آمریکا که بر اثر فشار سنگین افکار عمومی جهان این واکنش به وجود آمد، موقعیت ممتازی را برای پیگیری آرمان های قدس عزیز پدید آورد.
درسالها ودهه هاى اخیر کمتر شاهدچنین موقعیت ضد صهیونیستی در افکارعمومى وصحنه بین الملل بوده ایم و این نیست جز به برکت نهال مقاومت که با باغبانی خمینی کبیر و خامنه ای حکیم اینک به درخت تنومند وتناوری مبدل شده است.
جبهه مقاومت با الهام بخشی انقلاب اسلامی و با خون مقدس  حججی ها، همدانی ها، مغنیه هاو هزاران هزار شهید سرافراز، پیروزی های عرصه نظامی و امنیتی  را با موفقیت های درخشان سیاسی اش در لبنان، عراق و سوریه در یک ماه گذشته تکمیل کرده، و اینک بی صبرانه در انتظار برداشتن گام هاى پایانی برای درهم پیچیدن طومار حیات ننگین رژیم غاصب صهیونیستی است. طبیعی است در این شرایط، جبهه اهریمنی با همه ساز وبرگ اقتصادی، رسانه ای و سیاسی‌اش به میدان آید تا با استفاده از عملیات روانی، در خیمه اصلى راهبرى وحمایت از مقاومت یعنى نظام اسلامى ایجاد تزلزل ورخنه کند. تحلیل ناصواب ازشرایط منطقه وجهان ونیزضعف ایمان و سستی اراده برخی کارگزاران، دشمنان را امیدوار به تاثیرگذارى وموفقیت می نماید، به ویژه اینکه باژست خیرخواهى واجتناب ازجنگ‌! از برجام نافرجام بعدی که درواقع هدفش محدود سازی قدرت دفاعی و عقب نشینی جبهه مقاومت در آستانه فتح نهایی است، دم می زنند!
کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تنها نقشه راه امروز  جامعه اسلامی براى حل مساله اول جهان اسلام یعنى فلسطین وقدس عزیز را نه درسازش وخیانت به آرمان قدس بلکه درادامه مقاومت برمبناى دیدگاه واندیشه ناب امام راحل ونگاه روشن وفرامین امام خامنه اى می داند و همراه با آحاد مردم انقلابی و روزه دار در روز قدس این مهم را یکباردیگربافریاد رسا به گوش جهانیان خواهد رساند، وبااطمینان به تحقق وعده تخلف ناپذیرالهى”نصرمن الله وفتح قریب” رجاءواثق دارد در روز قدسی قریب، نماز جمعه در صحن بیت المقدس قبله گاه اول اسلام به امامت نایب امام زمان ولى امر مسلمین جهان اقامه خواهد شد به امیدآن روز باشکوه ویوم الله بزرگ، ” انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا”
کانون دانشگاهیان ایران اسلامی ۹۷/۳/۱۶