مدیرعامل ستاد دیه کشور از آزادی ۴۴ هزار زندانی جرائم غیرعمد طی پنج سال گذشته در سطح کشور خبر داد.

به گزارش بسیج پرس, به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی در جشن گلریزان شهر ارومیه اظهار کرد: برای آزادی این تعداد زندانی با کمک خیرین و البته حمایت شکات خصوصی تا میزان ۴۰ درصد از مجموع بدهی در قالب گذشت از سوی طلبکاران بخشیده شده و مابقی با کمک ۳۰ هزار میلیارد ریالی نیکوکاران تامین شده است.

وی یادآور شد: به عنوان نمونه در سال گذشته تعداد ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی جرائم غیرعمد با رقم بدهی ۹ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریالی از بند آزاد و به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگشتند که بیش از ۳۷ درصد مجموع بدهی این افراد از سوی اولیاءدم و شاکیان پرونده‌ها گذشت شده است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به برگزاری سی و یکمین جشن گلریزان کشور در ماه مبارک رمضان امسال ادامه داد: در این جشن رهبر معظم انقلاب چهار میلیارد ریال، دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و رئیس قوه قضائیه نیز ۵۰۰ میلیون ریال کمک کردند.

وی از پرداخت کمکی معادل ۲۵ میلیارد ریال توسط یکی از خیّران ثابت قدم این مجموعه حمایتی خبر داد و گفت: تعداد زیادی از این نیکوکاران نیک اندیش در سطح کشور و حتی خارج از ایران وجود دارند که با وجود ظرفیت‌های بالای سرمایه‌گذاری اقتصادی صلاح دانستند این گونه برای خود پس‌انداز داشته باشند.

جولایی با اشاره به اینکه امسال ۳۷۷ جشن گلریزان در نقاط مختلف کشور برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد که در قالب این کمک‌ها نزدیک به ۳ هزار زندانی جرائم غیرعمدی که ناتوانی مالی آن‌ها محرز شده  از بند آزاد شوند.

وی با ارایه عملکرد سال گذشته گفت: رمضان المبارک سال گذشته خیرین با اهدای مبلغی معادل ۶۰۰ میلیارد ریال زمینه آزادی نزیدک به ۲ هزار زندانی را در حاشیه ۳۱۳ جشن گلریزان برگزار شده فراهم نمودند.

 

منبع:ایسنا