برخی قطعه سازان معتقدند این روزها به سبب افزایش دستمزدها و نرخ مواد اولیه، باید قیمت تولیدات خود را افزایش دهند؛ در غیر این صورت این صنعت که «بال خودروسازی» است، زمینگیر می شود.

به گزارش بسیج پرس،  به نقل از پایگاه خبری دی استار، صادرات حدودا ۲۰ میلیون کیلویی چای کنیا به ایران احتمالا از تحریم های جدید آمریکا علیه تهران آسیب خواهد دید.

رسانه های داخلی کنیا گزارش دادند، حدود ۱۰ میلیون شیلینگ چای کنیایی در دست تجار این کشور بدون خریدار مانده است و این وضعیت احتمالا در ماه های آینده بدتر خواهد شد.

آلفرد بوسولو، مدیر کل سازمان کشاورزی و غذای کنیا گفت، این اقدام دولت آمریکا به تجاری که به کنیا چای صادر می کنند آسیب خواهد زد. «ما احتمالا به دلیل تحریم ها قادر به صادرات چای به ایران نخواهیم بود. اما ما داریم با احتیاط بازار را رصد می کنیم.» در طی سال های گذشته به دلیل تحریم های آمریکا صادر کنندگان کنیایی نتوانسته بودند پول چای صادراتی خود به ایران را دریافت کنند. خریداران ایرانی به تجار کنیایی توصیه کرده بودند حساب های بانکی ای را در اروپا یا امارات باز کنند تا خریداران بتوانند از این طریق پول چای را پرداخت نمایند.

اما هادی فرجوند، سفیر ایران در کنیا معتقد است تجارت چای بین ایران و کنیا از تحریم ها تاثیر نخواهد پذیرفت زیرا حتی قبل از توافق هسته ای نیز فروش چای به ایران از ثبات برخوردار بود. وی افزود، ابتکاراتی وجود دارد که می تواند بازار چای کنیا در ایران را ارتقا بخشد.

منبع:ایرنا