به گزارش بسیج پرس، شاهین پاکروح معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: راهکارهای مختلفی در خصوص مدیریت تأمین و مدیریت تقاضا تعریف شده و در قالب پروژه های کوتاه مدت در هر استان در حال انجام است. این مقام مسئول با بیان اینکه “پیش بینی شده در تابستان سال […]

به گزارش بسیج پرس، شاهین پاکروح معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: راهکارهای مختلفی در خصوص مدیریت تأمین و مدیریت تقاضا تعریف شده و در قالب پروژه های کوتاه مدت در هر استان در حال انجام است.

این مقام مسئول با بیان اینکه “پیش بینی شده در تابستان سال جاری قریب به ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی خواهند بود”، گفت: اقدامات اضطراری برای افزایش ظرفیت تأمین و جبران کاهش منابع برای هر استان تعیین شده و مدیران ما در استان طبق یک برنامه زمان بندی در حال اجرای راهکارهای کوتاه مدت برای مهار تنش های آبی هستند.

وی افزود: امیدواریم قبل از آغاز تابستان بتوانیم عمده پروژه های کوتاه مدت را به بهره برداری برسانیم.

پاکروح در تشریح جزئیات اقدامات اضطراری برای مهار تنش آبی گفت: مقرر شده در کشور تعداد ۲۸۳ چاه جدید حفر و تجهیز شود، همچنین نشت‌یابی و رفع نشت شبکه‌ها و خطوط انتقال به مجموع طول ۱۶ هزار و ۹۳۰ کیلومتر آغاز شده است.

وی ادامه داد: نصب ۱۲۶ هزار و ۳۲۱ تجهیزات کنترل فشار و مصرف و تعویض ۴۵۲ هزار و ۹۸۰ کنتور فرسوده در استانهای با تنش آبی در برنامه قرار دارد.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از قطع انشعابات مربوط به آبیاری فضای سبز به عنوان یکی از راهکارهای کوتاه مدت مقابله با تنش آبی خبر داد و گفت: در این زمینه ۸ هزار و ۵۴۹ فقره جداسازی آب فضای سبز در دستور کار قرار گرفته که هم اکنون در استانهای مختلف کشور در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: حفر و تجهیز چاه‌های جدید، اجاره چاه‌های کشاورزی، قطع انشعابات مربوط به آبیاری فضای سبز و تکمیل تأسیسات تصفیه و گندزدایی آب برای انجام اقدامات اضطراری تأمین، ۴ محور اصلی انجام اقدامات اضطراری برای افزایش ظرفیت تأمین و جبران کاهش منابع آب در مقاطع تحت تنش است که پروژه های مربوطه، استان به استان و شهر به شهر در حال اجرا است.

منبع: تسنیم