با توجه به تأکید خانم سلحشوری، رفع حصر جزو اولویت‌های کشور است!

به گزارش بسیج پرس،حکیمی‌پور: بعضی اعضای شورا برای تلگرام بیشتر از تهران کار می‌کنند

«احمد حکیمی‌پور»، فعال اصلاح‌طلب و عضو سابق شورای شهر تهران در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا ضمن انتقاد از تعلل اصلاح‌طلبان شورا برای انتخاب یک شهردار خوب، گفته است:

«شورا باید خارج از هیاهو و حاشیه، کار خود را انجام داده و نتیجه را به مردم اعلام کند. متأسفانه شورا اسیر فضاهایی شده که برایش ساخته می‌شودانگار بعضی از دوستان بیشتر برای گروه‌های تلگرامی کار می‌کنند تا برای مردم شهر تهران.»

در صحبت‌های او همچنین می‌خوانیم: روند طی شده در شورای شهر برای انتخاب شهردار، نشانه ناشکری و قدرنشناسی در برابر رأی مردم و از بین بردن فرصت‌ها است.

حکیمی‌پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز می‌گوید:

نشانه‌های ناشکری را در روند شورای شهر می‌بینم. امروز متأسفانه دوستانی که زمانی تحریمی بودند و من مطمئنم شناسنامه‌شان مهر انتخابات سال ۹۲ را ندارد، دوباره میدان‌دار شده‌اند و دارند جریان اصلاحات را از فضای حقوقی به سمت فضای رادیکال می‌برند و به این شکل به مدیریت شهری آسیب می‌زنند.[۱]

*اوضاع این روزهای شهرداری تهران در حالی است که اصلاح‌طلبان در حوالی یکسال قبل با رأی کامل مردم تهران، در شورای شهر حضور یافته‌اند.

شهرداری تهران طی ۸ ماه گذشته شاهد جلوس ۳ مدیر بوده است[۲] و اگرچه قطعا شاهد مدیر چهارمی نیز خواهد بود اما برخی محافل تحلیلی می‌گویند، «استعفا» به دلیل کم‌توانی و حاشیه، سرنوشت محتومی است که بر پیشانی شهرداران اصلاح‌طلب در دوره پنجم شورای شهر حک شده است.

البته این تحلیل با انتخاب یک گزینه قوی مورد خدشه قرار می‌گیرد اما عملکرد شورای شهر چپ تهران به حدّی سیاست‌بازانه و غیر حرفه‌ای است که منجر به امتناع از بررسی گزینه‌های خیرالموجود اصلاح‌طلبان شده است.

فرایندی که حتی انتقادات شدید مشاهیر اصلاح‌طلب را نیز برانگیخته است.

غلامحسین کرباسچی، فعال اصلاح‌طلب و شهردار سابق تهران نیز به تازگی با کنایه به شورای شهر تهران اینطور گفته است که شما فقط ۴ سال وقت برای خدمترسانی به مردم دارید که یکسال آنرا تلف کردید.[۳]

***

نماینده اصلاح‌طلب: از دختر بی‌حجاب دلجویی و با ناجا برخورد کنید!

«بهرام پارسایی»، از نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس، روز سه‌شنبه گذشته در یک اخطار قانون اساسی با اشاره به ماجرای کلیپ گشت ارشاد گفته است:

مگر غیر از این است که قرآن کرامت انسانی را مهمتر از حرمت کعبه قرار داده است. به بهانه حجاب و نهی از منکر ترویج منکر می شود و حرمت انسان زیر سوال می رود. اشک های آن دختر و ضجّه آن در مقابل برخورد زشت مامور، مقابله با قانون گریزی بود؟

وی ادامه داد:

حضرت علی (ع) در خطبه ۲۷ نهج البلاغه می فرمایند که شنیده ام دشمنم از پای دختری یهودی خلخالی کنده اند، اگر مرد مسلمانی بخاطر آن از غصه دق کند، رواست. برخورد زشت مامور ناجا با فردی مسلمان اگر نگوییم دق کنیم که بمیریم ولی باید حداقل مشکی بپوشیم. زمانی که فرع بر اصل مقدم شود و مستحب فدای واجب شود، دچار مشکل می شویم.

به گزارش خبرگزاری مجلس، این فرد همچنین تأکید می‌کند:

تذکر من بر این است که با مامور خاطی برخورد صورت گیرد و از خانواده آن دختر دلجویی شود. باید اول ماموران ارشاد ما خودشان ارشاد شوند و چون این برخوردها در فضای آزاد شکل می گیرد، انتظار بر این است که دقت و نظارت بیشری برای حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی صورت بگیرد.[۴]

*اظهارات این نماینده اصلاح‌طلب در حالیست که آن مأمور پلیس نه تنها طبق قانون مرتکب هیچ خطایی نشد بلکه از بخشی از اختیارات قانونی خود نیز استفاده نکرد.

چه اینکه قانون در فعالیت‌های پلیسی تأکید دارد که یک مجرم در صورت عدم تمکین به اخطار پلیس می‌تواند مورد هر نوع برخوردی که او را به تمکین وادارد، قرار گیرد.

البته این مسئله در هنگام توهین مجرم به پلیس (و مثلا بیشرف خواندن او!) می‌تواند از شدت بیشتری هم برخوردار باشد.

مسئله دیگر آنست که اطلاعات و تفسیر ناصحیح این نماینده محترم در حالیست که آیت‌الله آملی لاریجانی، ریاست قوه قضائیه به تازگی در سخنانی، حمایت قوه قضائیه از نیروی انتظامی را مورد اشاره قرار دادند و بصورت ضمنی، صحت عملکرد پلیس در کلیپ اشاره شده را نیز تأیید کردند.

آیت‌الله آملی لاریجانی همچنین تصریح کرده‌اند: نباید اجازه داد که هرکسی در مقابل اقدامات قانونی نیروی انتظامی مقاومت کند یا مأموری را مورد اهانت قرار دهد. نیروی انتظامی به هیچ عنوان نباید یک قدم هم عقب نشینی کند.[۵]

فلذا خوب‌تر آن بود که آقای پارسایی قبل از ارائه تفسیر مشکل‌ساز خود از قانون، به صحبت‌های ریاست قوه قضائیه مراجعه می‌کردند.

اشاره به ماجرای زن یهودی در صحبت‌های پارسایی نیز در حالیست که این زن در سایه‌سار حکومت اسلامی زندگی می‌کرد و مورد ظلم قرار گرفت.

آن زن یهودی اما نه مجرم بود، نه از اخطار مأمور حکومتی سرپیچی کرده بود، نه به مأمور حکومت اسلامی توهین کرده بود و نه مثل مجرم کلیپ مورد اشاره، دست مأمور انتظامی را شکسته بود!

پر واضح است که ظلم شدن به این عضو جامعه اسلامی حتما جای مردن دارد اما برخورد با یک مجرم هتّاک بحث دیگریست…

گفتنیست، برداشت کنایه‌آمیزی که از تذکر پارسایی وجود دارد اینست که نیروی انتظامی بایستی از تمام مجرمین خطرناکی که طی ۴۰ سال گذشته برای دستگیری آنها شدت به خرج داده است، عذرخواهی و نسبت به آنها اعاده حیثیت کند!

***

با توجه به تأکید خانم سلحشوری، رفع حصر جزو اولویت‌های کشور است!

«قاسم میرزایی نیکو»، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس و عضو گروهی به نامکمیته رفع حصر، در مصاحبه با شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه اعتماد گفته است:

«معتقدم باتوجه به نشست اخیر سران سه قوه که نمادی از همدلی و همکاری در کشور بود و همه مقامات عالیرتبه کشور تاکید داشتند که مشکلات کشور تنها با همدلی، همراهی و همگامی همه گروه ها و طیف های مختلف مرتفع خواهد شد، به نظر می رسد اجماع خوبی در کشور ایجاد شده است. همچنین با توجه به تاکید ویژه خانم سلحشوری بر لزوم رفع حصر در این جلسه و نگاه مثبتی که به آن وجود داشت، به نظر می رسد رفع حصر قطعا یکی از اولویت های کشور است»!

او در ادامه تصریح می‌کند: از طرفی بنابر شواهد و قراین آقای رییس جمهور اقداماتی انجام داده که ظاهرا این اقدامات در آینده نزدیک به نتیجه می رسد.[۶]

*متأسفانه چهره‌های اصلاح‌طلب که در سال ۹۶ دائما تأکید می‌کردند «حصر تا عید نوروز تمام می‌شود»! گویا از شکست خود و صحبت بی‌مبنا در این زمینه درس نمی‌گیرند.

جالب آنکه اظهارات میرزایی نیکو پیرامون اقدامات آقای رئیس‌جمهور! در حالیست که محمدرضا تابش، دیگر نماینده اصلاح‌طلب مجلس چند هفته قبل از این گفته بود که رئیس‌جمهور روحانی به گروه رفع حصر وقت ملاقات نمی‌دهد![۷]

در این میان البته یک نکته نیز محل سؤال است و آن اینکه صحبت‌های خانم سلحشوری و تأکید او بر لزوم رفع حصر نیز قرار است چه نقطه عطفی در این نمودار ایجاد کند؟!

در همین زمینه، الیاس حضرتی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد و نماینده مردم تهران در مجلس نیز در سرمقاله اعتماد از این نوشته است که حصر باید رفع شود و بیشترین مطالبه مردم از او، «رفع حصر» بوده است![۸]

تمام این اظهارات در حالیست که عقوبت جرم با گذشت زمان رفع نمی‌شود و آقایان موسوی و کروبی نیز بر اساس تصمیم نظام اسلامی، مادام که اقدام به «توبه علنی» از فعالیت‌های خود در سال ۸۸ نداشته باشند، در حصر خواهند ماند، کما اینکه طی ۹ سال گذشته در حصر مانده‌اند.

بدیهیست که در این میان صحبت‌های خانم سلحشوری برای تغییر اولویت‌های کشور از مسائل مهمی چون حمایت از تولید و کالای ایرانی برای بهبود رونق اقتصاد، مهار تلاطم‌های ارزی، چالش بی‌سرانجام برجام، بحران آب، سیطره دشمنان بر فضای سایبری کشور، نیز هرگز کارساز نخواهد بود…