عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به انتشار تصاویر از رفتارهای غیراخلاقی معاون سازمان محیط زیست، گفت: دولت نسبت به موضوع کاوه مدنی واکنش و حساسیت نشان دهد و اجازه ندهد نفوذی‌های دشمن و جاسوسان در ارکان مختلف حضور پیدا کنند.

 به گزارش بسیج پرس،  محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تصاویر منتشرشده از معاون سازمان محیط‌زیست و از رفتارهای غیراخلاقی وی و خروج این فرد از کشور گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست باید در مورد به‌کارگیری چنین فردی با این سابقه پاسخگو باشد و با توجه به اینکه رئیس سازمان محیط‌زیست،‌ معاون رئیس‌جمهور نیز هست، ‌آقای رئیس‌جمهور نیز در این مورد باید از آقای کلانتری توضیح بخواهد که چرا چنین افرادی را در سازمان محیط‌زیست به کار گرفته است.

وی ادامه داد: ممکن است رئیس سازمان محیط‌زیست بگوید که قبل از ریاست وی در این سازمان این فرد در سازمان محیط‌زیست مشغول به‌ کار بوده، اما وقتی‌که آقای کلانتری رئیس این سازمان شد، در مورد پرسنل و نیروها و معاونان باید بررسی‌های لازم را انجام می‌داد، به ویژه بعد از دستگیری کاووس سیدامامی، حساسیت‌ها درباره این موضوع بیشتر شده بود که رئیس سازمان محیط‌زیست باید در مورد پرسنل داخل سازمان نیز توجه بیشتری داشته باشد و متعاقب آن بود که کاوه مدنی هم از کشور خارج شد و آن رفتارها را انجام داده است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: لازم است دولت نسبت به موضوع کاوه مدنی واکنش و حساسیت نشان دهد و اعلام موضع کند و درعین‌حال حواسش را بیشتر جمع کند و اجازه ندهد نفوذی‌های دشمن و جاسوسان در ارکان مختلف حضور پیدا کنند و بعد هم موجب ایجاد مشکلات زیادی برای کشور شوند.

پورمختار خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف و ازجمله حراست‌های سازمان‌ها باید نسبت به به‌کارگیری افرادی همچون کاوه مدنی حساس باشند و وقتی در مورد این افراد استعلام گرفته می‌شود، توقع این است که راجع‌به موضوع اظهارنظر صریح و روشن داشته باشند و اجازه ندهند که این اتفاق بیفتد.

وی در پایان گفت: من معتقدم که در موضوع کاوه مدنی اگر با وجود استعلامات صحیح در مورد وی به این فرد مسئولیت داده شده و مسئولی که این کار را کرده پاسخگو باشد و اگر استعلامات مثبتی در مورد مدنی بوده نشان‌دهنده ضعف حراستی است که وظیفه این کار را داشته و امیدوارم دستگاه‌های اجرایی پاسخ مثبتی را دراین باره به مردم و مجلس ارائه دهند.

به گزارش فارس، چندی پیش عکس‌ها و تصاویری از کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت از محیط‌زیست منتشر شد که وی را در حالت مستی و انجام رفتارهای غیراخلاقی نشان می‌داد و این فرد دیگر به کشور بازنگشت و استعفای خود را از همان‌جا اعلام کرد که پذیرفته شد.

منبع:فارس