مشاور فرهنگی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مدافعان حرم نماد صداقت انقلاب اسلامی در ظلم‌ستیزی و حمایت از مظلومان عالم هستند، تأکید کرد: شهدای T۴ نقاب از چهره وابستگی تکفیری‌ها به صهیونیست‌ها برداشتند.

 به گزارش بسیج پرس از بیرجند، حمیدرضا مقدم‌فر ظهر امروز در مراسم هفتمین روز از نخستین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی در مسجد امام حسین‌(ع)، ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت شهید مرتضی بصیری‌پور اظهار داشت: امام علی(ع) نخستین مدافع حرم است که در لیله المبیت در بستر پیامبر اسلام(ص) خوابید تا از جان ایشان دفاع کند.

وی با اشاره به آیه ۲۰۷ سوره بقره تصریح کرد: علی(ع) در «لیله المبیت» به‌هنگام خفتن در جایگاه پیغمبر(ص) جان خود را به‌خاطر خشنودی خدا می‌فروشد؛ و از پیامبر(ص) دفاع و محافظت می‌کند.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه، فدایی و مدافع دیگر حرم را حضرت فاطمه(س) معرفی کرد و گفت: ایشان نیز جان خویش را سپر بلای امامش امیرالمؤمنین‌(ع) کرد تا دشمنان او را به مسلخ بیعت نبرند و وادار به عقب‌نشینی از راه و رسم پیامبر اکرم(ص) نکنند.

وی ادامه داد: فدایی دیگر، مدافع حرم عاشورایی است؛ غیرت‌الله یعنی عباس(ع) که تا جان در بدن داشت وجودش را سپر تیر و نیزه دشمنان کرد تا به امامش، حسین‌بن‌علی(ع) نه‌تنها آسیبی نرسد بلکه چهره مبارک امامش را غم و اندوهی فرا‌ نگیرد. او مردانه و با غیرتی الهی از خیام حرم پاسبانی کرد و نگاه بدخواهان و بداندیشان و بدطینتان را از اهل‌بیت(ع) دور کرد و حریمشان را چنان پاس داشت که تا بود کسی خیال تعرض به ایشان را در سر نمی‌پروراند.

مقدم‌فر مدافعان حرم را نماد صداقت انقلاب اسلامی در ظلم‌ستیزی و حمایت از مظلومان عالم معرفی و بیان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند “ما شریک غم مظلومان و مستضعفان عالم هستیم” و رهبری معظم انقلاب نیز می‌فرمایند “ما براساس وظیفه توحیدی خود از مظلوم دفاع می‌کنیم”.

وی با بیان اینکه مدافعان حرم نشان دادند که رهبران انقلاب اسلامی و انقلابیون وفادار به آرمان‌ها در این ادعای خود صادق هستند و حاضرند برای آن همه نوع هزینه‌ای بدهند، گفت: مدافعان حرم نقشه آمریکای جنایتکار و سیاستمداران نظام سلطه را در منطقه خنثی کرده‌ و سبب آبروریزی آن‌ها نزد ملت‌ها شده‌اند.

مسئول فرهنگی مجمع بیداری اسلامی تصریح کرد: پس از وقوع انقلاب اسلامی دنیای استکبار درصدد اجرای طرح “خاورمیانه بزرگ” با هدف نجات رژیم منحوس و کودک‌کش صهیونیستی بود. آن‌ها می‌خواستند با کورکردن هر نقطه مقاومت، تسلط خود را بر منابع عظیم نهفته در این منطقه وسعت ببخشند و خاورمیانه را با به سازش کشاندن رهبران کشورهای عربی، به حیاط خلوت رژیم صهیونستی تبدیل کنند.

وی بیان کرد: هوشیاری و بصیرت انقلابی رهبر عزیز و حکیم‌مان در سلحشوری یاران عاشورایی او یعنی مدافعان حرم، این نقشه آن‌ها را برهم زد و امروز شاهدیم در سایه فداکاری آن عزیزان، شعله‌های مقاومت که با خیانت سران کشورهای عربی رو به خاموشی می‌رفت، چنان زبانه می‌کشد که تار و پود نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را می‌سوزاند و آتش خشم شعله‌های مقاومت، جهنم سوزانی برای آن‌ها در منطقه ایجاد کرده است.

مقدم‌فر تأکید کرد: هنر آن‌ها امروز همین ترقه‌بازی‌ها و حملات کوری است که با اتکا به زرادخانه‌های نظامی خود بزدلانه انجام می‌دهند تا بر رسوایی داخلی خود در کشور‌های‌شان سرپوش بگذارند‌.

وی با بیان اینکه “وظیفه امروز ما پاسداری از خون مطهر شهدای مدافع حرم است”، افزود: امروز دست‌هایی در کار است تا در عزم  و اراده خلل‌ناپذیر ما برای پیگیری راه مقاومت، خلل وارد کند و می‌خواهند مالک‌های ما را که به کنار خیمه معاویه رسیده‌اند، از میدان به عقب‌نشینی وادار کنند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: می‌خواهند شهد پیروزی را با شرنگ تسلیم و سازش و عقب‌نشینی معاوضه کنند، الحذر از غفلت! باید به‌هوش  و در برابر این موج ذلت‌آفرین آماده باشیم.

وی با ابراز اینکه بزرگداشت، یادواره و تکریم شهدای حرم، کلاسِ درس انقلابی‌بودن در امروز است، گفت: امروز با‌‌ همان عزم و اراده آهنین مردان مدافع حرم، ما باید پاسدار حریم ولایت باشیم. امروز وقت خرده‌گرفتن بر “ولی” نیست، امروز وقت ادعای فضل و به‌رخ کشیدن سیمای انقلابی خود به “ولی” نیست. امروز نباید جبهه را اشتباه گرفت و نباید در زمره «شککنا فی القتال»ها اراده سست خود را به “ولی” تحمیل کنیم.

مقدم‌فر ادامه داد: امروز باید بدانیم بزرگترین نعمت الهی به ملت ما وجود نعمت ولایت است پس نباید “ولی” را که تمام‌قد در مقابل استکبار ایستاده، با سؤالات ریز و درشت خود درگیر خود سازیم، سؤالات جواب دارد اما وقت پرسیدن امروز نیست. در هنگامه نبرد نباید قرآن صامت را به‌رخ “ولی” کشید بلکه باید با قرآن صامتی که پرچم دشمن شده، همپای “ولی” یعنی قرآن ناطق، جنگید و توطئه آن‌ها را افشا کرد و نه اینکه خود اسیر توطئه آن‌ها شویم و همچون خود “ولی” را نیز زمین‌گیر کنیم.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه با تأکید بر‌ اینکه امروز ۲جریان انحرافی؛ مشابه دو لبه قیچی با شعار «عدالت» و برخی با شعار «آزادی» درصدد تغییر جبهه مبارزه هستند، تصریح کرد: به‌هوش باشیم و فرصت پیروزی بر دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی را با درگیر‌شدن در جبهه‌های داخلی از دست ندهیم.

وی تأکید کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی ما هیچ مسئله و مشکل لاینحلی در جمهوری اسلامی نداریم و به‌خواست خدا از این مرحله سخت و نفس‌گیر نیز عبور خواهیم کرد اما به‌شرط بصیرت انقلابی و تشخیص اولویت‌ها و دشمن‌شناسی خردمندانه و دستگیری از یکدیگر برای همراهی در این راه پرحماسه و پیروزی‌آفرین.

منبع:تسنیم