- 'رمضان تعزیبت' نماینده مجلس و رئیس 'ائتلاف حزب کارگران' الجزایر در مجلس این کشور، تجاوز به سوریه را غیر قانونی و غیر انسانی دانست و گفت: قدرت های امپریالیستی بر خلافت ادعاهایشان، فقط در پی حفظ منافع خود هستند.

به گزارش بسیج پرس, تعزیبت روز یکشنبه  تجاوز آمریکا، انگلیس و فرانسه را به سوریه شدیدا محکوم کرد و افزود: این تجاوز ، منطقه و مردم آن را به سمت و سویی می کشاند که خروج از آن دشوار است.
وی اضافه کرد: این کشورها به یک کشور دارای حاکمیت تجاوز کردند. این تجاوز بدون مجوز سازمان ملل بود، حتی اگر هم شورای امنیت مجوزی در این خصوص صادر می کرد، باز قابل توجیه نبود، مشکلات موجود در سوریه، عراق و لیبی باید توسط مردم این کشورها حل شود، نه با دخالت خارجی و هیچ کس حق تجاوز به حاکمیت این کشورها را ندارد.
این نماینده مجلس الجزایر گفت: استعمارگران و امپریالیست ها تنها در پی منافع خود هستند و مردم منطقه چه در خاورمیانه و چه در منطقه ساحل آفریقا، برای آن ها هیچ اهمیتی ندارد و حمایت از غیرنظامیان تنها بهانه ای برای پیشبرد نقشه ها و برنامه هایشان است.
تعزیبت افزود: تنها چیزی که برای کشورهای متجاوز اهمیت دارد، ثروت ها و منابع این کشورها و سودی است که از این راه به دست می آورند و در این میان حفظ جان غیرنظامیان هیچ جایی در طرح های استعماگران ندارند. جنگ هایی که این قدرت های خارجی به راه انداخته اند، باعث فرسایش منطقه شده و همه می بینند مردم سوریه، عراق و لیبی با چه مشکلاتی مواجه شده اند.
وی اضافه کرد: کشورهای متجاوز، شرایطی را ایجاد می کنند تا بتوانند کنترل منطقه را به دست گیرند. آن ها می خواهند جنگ در این کشورها طولانی و همه طرف ها ضعیف شوند تا راحت تر بتوانند به منافع خود برسند.
این نماینده مجلس الجزایر با تاکید بر اینکه خاورمیانه و شمال آفریقا توان تحمل جنگ های جدید را ندارد، گفت: حتی افکار عمومی جهان غرب نیز چنین تجاوزهایی را محکوم می کند و اعتقاد دارند پول مالیات دهندگان باید صرف توسعه کشورهای خودشان شود و نه جنگ در مناطق دیگر جهان.
تعزیبت افزود: حزب کارگران الجزایر نه تنها تجاوز نیروهای خارجی به سوریه را محکوم می کند، بلکه نگران ادامه اینگونه تجاوزات و کشیده شدن دامنه آن به کشورهای دیگر است. غربیها، سوریه، لیبی و یمن را نابود کرده اند و مشخص نیست اکنون نوبت کدام کشور است. این جنگ ضد انسانی الجزایر را نیز تهدید می کند.
آمریکا بامداد شنبه (۲۵ فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه )، به بهانه استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر ‘دوما’ در ‘غوطه شرقی’، ‘دمشق’ و ‘حمص’ را هدف حمله نظامی قرار داد.
به گزارش خبرگزاری سوریه ‘سانا’، در این حمله، ۱۱۰ موشک به خاک این کشور شلیک شد که سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص مقابله کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه «دنحه» در ۲۴ کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.
بر اثر حمله موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند.

منبع:ایرنا