بعد از لغو برجام از سوی ترامپ، فشار های زیادی به دولت در خصوص این مسئله وارد گردید. از این رو بسیاری بر این باور بودند که این مذاکرات نه تنها برای ایران ثمری نداشته بلکه خسارت ها جبران ناپذیری را کشور در پی داشته است.
مجتبی بلباسی عضو هیئت علمی دانشگاه سراسری پزشکی مازندران در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با این موضوع اظهار کرد:بعد از اینکه ۴۰ سال از انقلاب اسلامی گذشت، تعامل آمریکا و اروپا برای نابودی نظامی اسلامی روز به روز بیشتر و وسیعتر گردید. لغو یکجانبه برجام توسط ترامپ و موضوعاتی که بعد از آن مطرح شد، نشان دهنده این است که تقسیم کاری بین اروپا و آمریکا برای اعمال بیشترین فشارها و تحریم ها علیه کشورمان صورت گرفته است . تعامل بین ابر قدرت ها در مقابل کشور های آزادی خواه و انقلاب طلب از جمله ایران، از جمله کارهایی است که غربی ها همواره در برابر چنین نظام هایی انجام می دهند.
وی در ادامه افزود: وقت کشی، ایجاد فرصت های جدید برای آمریکا، فرایند خروج از تحریم، ایجاد قدرت حداکثری برای نیروهای داخلی خود و تنظیم روابط جدید با چین و روسیه برای بازی با نظام اسلامی از جمله نقشه هایی است که غربی برای ایران در نظر گرفته اند. بهترین راهبرد در برابر اروپا مقابل به مثل است بدین معنا که همان رفتاری را انجام دهیم که خودشان انجام می دهند . از یک طرف موتور تولید در جمهوری اسلامی باید پابرجا و محکم به کار خود ادامه دهد و باید از تولیدات داخل حمایت شود. نباید در حوزه های اقتدار امنیتی، نظامی، اجتماعی، موشکی، سیاسی و مقاومت سیاسی منطقه مذاکراتی صورت گیرد.
بلباسی ابراز کرد: تا آنجایی که شرایط بین الملل به ما اجازه می دهد باید در مجامع بین المللی خودی نشان دهیم و نگذاریم دشمنان نظام اسلامی اهدافشان را به ما دیکته کنند. باید آن تجربه ای که در جبهه مقاومت در سوریه به دست آورده ایم را در جبهه برجام هم به کار ببریم. تکیه مان را بر روی نیروهای مردمی و انقلابی قرار دهیم چرا که نقطه قوت ما در جهان است و این امر می تواند فرصتی مناسب برای شکوفایی اقتصادی ایران در دنیا باشد.
وی در پایان اذعان داشت: برجام موضوع جدیدی برای ایران نبوده و نیست، بلکه تکرار بی تعهدی های استکبار جهانی علیه ایران است . برجام آینه ای تمام نما از استکبار جهانی است که علیه ایران صورت گرفته و این موضوع را برای جهانیان به اثبات می رساند که این قرارداد هیچ چیز جز بهانه جویی های آمریکا برای ایران در پی نداشته است و هدف اصلی آمریکا را برملا می سازد.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه, سیاسی, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>