نیروهای ارتش سوریه در این عملیات تجهیزات نظامی ساخت فرانسه از جمله موشک های ضد تانک « ابیلاس» را کشف و خنثی کردند که پیشتر در اختیار تروریست ها قرار گرفته بود.

به گزارش بسیج پرس, آخرین تحولات میدانی از جنوب سوریه حاکیست، مذاکره میان نمایندگان دولت و عناصر تروریستی برای رسیدن به یک توافق مشترک و تخلیه مناطق اشغالی غرب و شمال غرب استان درعا همچنان در جریان است.

براساس اطلاعات به دست آمده، مذاکرات میان نمایندگان دولت سوریه و روسیه با گروه های تروریستی در شهرک « الیادوده» در حومه شمال غرب شهر درعا به نتیجه رسیده و تروریست ها از تخلیه این شهرک در آینده نزدیک خبر داده اند.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

از حومه غربی شهرک « داعل» در مرکز استان درعا خبر می رسد، گروه های تروریستی در شهرک های « طفس و الاشعری» با نمایندگان دولت سوریه برای تخلیه این دو شهرک به توافق رسیده اند.

به گزارش مشرق، براساس توافق به دست آمده، گروه های تروریستی با تحویل سلاح های خود این دو شهرک را در مرکز استان درعا تخلیه می کنند و به شمال سوریه ( استان ادلب) انتقال داده می شوند.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

بدین ترتیب در ۲۴ ساعت گذشته شهرک های مهم « کفرشمس، کفرناسج، عقربه و سلمین» در شمال غرب استان درعا و شهرک های « الیادوده، طفس و الاشعری» در شمال غرب شهر درعا و مرکز استان به مصالحه با دولت سوریه رسیدند.

به گفته منابع میدانی، در صورت اجرایی شدن توافق های به دست آمده، مساحت تحت کنترل ارتش سوریه در استان درعا به حدود ۸۰ درصد افزایش می یابد؛ در حال حاضر حدود ۳ هزار و ۱۷۰ کیلومتر مربع از خاک استان درعا به کنترل نیروهای سوری درآمده است.

از محور جنوبی استان درعا و حومه گذرگاه مرزی « نصیب» خبر می رسد، نیروهای متخصص یگان مهندسی ارتش سوریه در ادامه عملیات جست وجوی منطقه به منطقه موفق شدند مقادیر زیادی از تسلیحات نظامی را در مناطق تازه آزاد شده کشف و ضبط کنند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش سوریه در این عملیات تجهیزات نظامی ساخت فرانسه از جمله موشک های ضد تانک « ابیلاس» را کشف و خنثی کردند که پیشتر در اختیار تروریست ها قرار گرفته بود.

به گزارش مشرق، این موشک ضد زره پیشرفته فرانسوی، ۷۰۰ متر بُرد دارد و حدود یک متر و ۲۶ سانتی متر طول دارد؛ وزن این موشک ضد زره حدود ۹ کیلوگرم است و مجهز به دوربین دید در شب است.

منبع:مشرق

دسته بندی: آخرین اخبار, بین الملل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>