عملکرد سهم مس ایران در بورس نشان می‌دهد این سهم در سال گذشته بیش از 108درصد بازدهی و طی 12 ماهه اخیر 35 درصد افزایش قیمت داشته است.

به گفته تحلیلگران بازار سرمایه یکی از صنایعی که در هفته‌های اخیر مورد توجه قرا گرفته فلزات اساسی است. قیمت محصولات تولیدی این گروه از شرکت‌ها بر اساس نرخ ارز و قیمت جهانی محصولات مشخص می‌شود و قیمت سهام و محصولات شیمیایی بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس داشته‌ است. در این گزارش بسیج پرس به بررسی بنیادی شرکت ملی صنایع مس ایران پرداخته شده است.

مس از جمله فلزاتی است که در طول سالیان دراز، بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. ۸۵ تا ۹۰ درصد مس مصرفی دنیا از طریق استخراج معادن مس حاصل می‌شود.

شرکت ملی صنایع مس ایران 

در ۱۲ تیر ماه سال ۱۳۵۱، شرکت سهامی معادن مس سرچشمه کرمان، تشکیل و در سال ۱۳۵۵ به شرکت ملی صنایع مس ایران که در برگیرنده کلیه فعالیت‌های معادن مس کشور است تغییر نام داد. از وظایف این شرکت، استخراج و بهره‌برداری از معادن مس، تولید محصولات پر عیار سنگ معدن و محصولات مسی نظیر کاتد، اسلب، بیلت و مفتول هشت میلیمتری است. معادن مس سرچشمه و میدوک در کرمان و معدن مس سونگون در آذریایجان شرقی از مهمترین معادن مس کشور به شمار می‫رود.

عملکرد مس ایران در بورس طی ۶ سال اخیر

توجه داشته باشید شرکت‌ها بعد از افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و پرداخت سود کاهش قیمتی پیدا می‌کنند.

عملکرد و فروش فملی در سال ۱۳۹۶

دسته بندی: آخرین اخبار, اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>