عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه جنگ اقتصادی به طراحی آمریکا علیه کشورمان به وقوع پیوسته است، گفت: مسوولان امروز که در واقع یادگاران دوران دفاع مقدس هستند باید در خط مقدم جنگ اقتصادی برای کاهش مشکلات معیشتی مردم تلاش جدی کنند.

به گزارش بسیج پرس, محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم شهرستان‌های تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهار داشت: امروز در شرایطی حساس‌تر از گذشته در عرصه اقتصاد قرار گرفته‌ایم. فشار و اعمال تحریم‌های آمریکا از یک طرف، ضعف مدیریتی و ناکارآمدی برخی مسوولان اقتصادی کشور از طرف دیگر باعث شده که ما از این ناحیه متحمل خسارت شویم؛ لذا وقت آن رسیده که دست‌اندرکاران و هرآنکس که دغدغه مشکلات کشور و مردم را دارد، از شعار پرهیز کند و برای بهبود وضعیت کنونی با تمام قوا اقدام کند.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی، حضور فرماندهان مدبر و لایق را یکی از عوامل مهم در شکست دشمنان دانست و افزود: مسوولان امروز که در واقع یادگاران دوران دفاع مقدس هستند باید در خط مقدم جنگ اقتصادی برای کاهش مشکلات معیشتی مردم تلاش جدی کنند؛ چراکه یکسان‌سازی حرف و عمل مسوولان باعث می‌شود که مردم از آنها الگو بگیرند.

حسینی، تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری برخی مسوولان و عدم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی را تهدیدی برای نظام و انقلاب دانست و گفت: دوری مسوولان از اشرافی‌گری و همسطح شدن با مردم از تاکیدات مقام معظم رهبری است، اما متاسفانه برخی از مسوولان خود را تافته جدا بافته می‌دانند و مال‌اندوزی را جایگزین خدمت‌رسانی به مردم کرده‌اند. باید نسبت به اموال و دارایی‌های نامتعارف آنها شفاف‌سازی شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق مدیران گامی موثر در جهت افزایش اعتماد مردم به دولت است، خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم از یک طرف در تریبون‌های مختلف برای مردم از فواید و آثار اقتصاد مقاومتی صحبت کنیم اما از طرف دیگر فارغ از رسیدگی به امورات و معضلات اقتصادی مردم، تمام توجه خود را به مرفه‌نشینی معطوف کنیم.

وی برخورد جدی با مفسدان اقتصادی را یکی از مطالبات مهم و به حق مردم از مسوولان عنوان کرد و گفت: شناسایی کسانیکه به طور غیر قانونی نسبت به خرید سکه و واردات کالاهای غیر ضروری ثبت سفارش انجام داده‌اند، باید در اولویت‌های دستگاه‌های نظارتی و اجرایی باشد؛ چراکه فعالیت‌های باعث بی‌ثباتی قیمت‌ها در بازار شده است.

 

منبع:دفاع پرس

دسته بندی: اخبار ویژه, سیاست داخلی, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>