استاندار تهران با بیان اینکه با شعار و احساسی برخورد کردن مشکلات حل نمی‌شود گفت: باید تعادل اجتماعی و زیست محیطی را به تهران برگردانیم و آمارها تبدیل به دستورالعمل شود.

به گزارش بسیج پرس,محمدحسین مقیمی امروز در چهارمین جلسه مشترک ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی و کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی تهران با اشاره بهمشکلات کشور اظهار داشت: کشورهای پیشرفته براساس امکانات موجود و طرح آمایش برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی بیان کرد: آلمان در جنگ جهانی زیرساخت‌هایش را از دست داد، اما از فردای جنگ تصمیم گرفتند کشورشان را بسازند، آن‌ها به موازات توسعه به محیط زیست و مسائل اجتماعی هم توجه کردند.

استاندار تهران با اشاره به عدم در نظر گرفتن ضمائم فرهنگی و اجتماعی در روند توسعه شهرها در ایران افزود: متأسفانه ما به ضمائم اجتماعی و زیست محیطی طرح‌ها توجه نمی‌کنیم که همین امر گرفتاری و مشکلات زیادی ایجاد کرده است، از این‌رو برای حل مشکلات لازم است نخست وضعیت موجود را شناسایی کنیم که در این زمینه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی اهمیت زیادی دارد.

مقیمی با اشاره به ضرورت پیاده‌سازی طرح‌های تحقیقاتی گفت: باید کارهایی که تاکنون انجام نشده را برنامه‌ریزی کرد باید به مسائل اجتماعی و زیست محیطی توجه شود تا تعادل را به تهرانبرگردانیم، اکنون جامعه نامتعادل است.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: با شعار و برخورد احساسی نمی‌توان مشکلات را حل کرد، بلکه تنها مسائل پیچیده‌تر می‌شود، بنابراین ضروری است که آمارها تبدیل به دستورالعمل شود.

منبع: تسنیم
دسته بندی: آخرین اخبار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>