مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان، با اشاره به وجود دوهزار واحد صنعتی در استان و سیاست‌ این اداره کل در قبال واحدهای آلاینده، گفت: در این راستا ۱۷ واحد عوارض آلایندگی پرداخت می‌کنند.

به گزارش بسیج پرس؛ عباسعلی دامن‌گیر درباره آلایندگی واحدهای صنعتی و ضرورت نظارت بر آن‌ها توسط محیط‌زیست، تأکید کرد: سیاست سازمان حفاظت محیط‌زیست تعطیلی واحدهای صنعتی نیست مگر آلاینده بودن و مضرات آن واحد برای محیط‌زیست برحسب آزمایش‌های مختلف علمی و فنی اثبات‌شده باشد که در آن زمان چاره‌ای جز تعطیلی واحد تولیدی نیست.

وی بابیان اینکه امروزه ۱۷ واحد صنعتی استان سمنان عوارض آلایندگی پرداخت می‌کنند، افزود: سیاست سازمان حفاظت از محیط‌زیست حفظ سلامت مردم و جامعه در کنار حفظ محیط‌زیست پیرامونی است و در این راه با هیچ‌کس مماشاتی نخواهد شد لذا برخوردهای سخت‌گیرانه این اداره کل در سطح استان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان، بابیان اینکه دو هزار واحد صنعتی در استان وجود دارند که اگر هرکدام بخواهند ضوابط زیست‌محیطی را رعایت نکنند، علناً چیزی از طبیعت باقی نخواهد ماند، گفت: نظارت بر عملکرد این واحدهای صنعتی ضرورتی انکارناپذیر است.

دامن‌گیر در پاسخ به سؤالی با موضوع روند اداری تعطیلی یک واحد آلاینده، گفت: این‌گونه نیست که به‌محض آلاینده تشخیص داده شدن این واحد، بلافاصله تعطیل شود بلکه در صورت مشاهده هر نوع آلایندگی برخورد منطقی از سوی محیط‌زیست در دستور کار قرار می‌گیرد به این معنا که ابتدا مهلتی مناسب به تولیدکننده داده می‌شود تا مشکلات ناشی از آلایندگی واحد تولیدی‌اش را رفع کند.

وی افزود: درهرصورت واحدهای صنعتی باید طبق قانون ضوابط عدم آلایندگی محیط‌زیست را رعایت کنند و محیط‌زیست نیز به‌عنوان متصدی این امر، بر آن نظارت جدی دارد لذا بهترین و منطقی‌ترین کار این است که واحدهای تولیدی خودشان ضوابط تعیین‌شده را رعایت تا به مشکلاتی برنخوریم.

دسته بندی: صنعت و تجارت, محیط زیست برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>