رقابت‌های دسته ۷۷ کیلوگرم قهرمانی جوانان جهان به پایان رسید و ایران توانست در این وزن صاحب دو مدال نقره و یک برنز شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، حسین سلطانی تنها نماینده ایران در وزن ۷۷ کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان با رکورد ۱۴۹ کیلوگرم در یک ضرب مدال نقره گرفت. در دوضرب با ۱۷۷ کیلوگرم مدال  برنز را کسب کرد و در مجموع دو حرکت با رکورد ۳۲۶ کیلوگرم  نایب قهرمان جهان شد.

حرکت یک ضرب:

حسین سلطانی در اولین حرکت یک ضرب خود پشت وزنه ۱۴۱ کیلوگرم قرار گرفت که به راحتی آن را بالای سر برد. وی وزنه ۱۴۶ کیلوگرم را انتخاب کرد  و سلطانی این وزنه را هم مهار کرد. او در آخرین حرکت یک ضرب وزنه ۱۴۹ کیلوگرم را هم بالای سر برد.

ریتوارس سوهاریوس از لتونی با ۱۵۶ کیلوگرم مدال طلا یک ضرب را به دست آورد. غیرت آیتموراتوف از ازبکستان با رکورد ۱۴۶ کیلوگرم مدال برنز یک ضرب را گرفت.

حرکت دوضرب:

ملی پوش ایران در اولین حرکت دوضرب وزنه ۱۷۱ کیلوگرم را بالای سر برد و دو چراغ سفید و یک قرمز از داوران دریافت کرد. سلطانی در دومین حرکت پشت وزنه ۱۷۶ کیلوگرم قرار گرفت که نتوانست وزنه را بالای سر نگه دارد و آن را انداخت.

سرمربی تیم ملی برای آخرین حرکت سلطانی وزنه او را به ۱۷۷ کیلوگرم تغییر داد که توانست وزنه را با سختی نگه دارد و سه چراغ سفید از داوران دریافت کند.

او در دوضرب مدال برنز گرفت و در مجموع دو حرکت با ۳۲۶ کیلوگرم نایب قهرمان جهان شد.

سوهارِوز از لیتوانی با ۱۸۰ کیلوگرم اول شد و مدال طلای دوضرب و مجموع (۳۳۶ کیلوگرم) را از آن خود کرد. رفیق هاروتونیان از ارمنستان هم با ۱۷۹ کیلوگرم نقره دوضرب را گرفت و در مجموع هم با ۳۲۴ کیلوگرم سوم شد.

دسته بندی: ورزش ایران, ورزشی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>