رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری متهمان گوشی‌قاپی خبر داد که دهها فقره گوشی را به شیوه قاپیدن با موتور سیکلت‌های پالس سفید و مشکی رنگ در سطح شهر تهران به سرقت برده بودند.

به گزارش بسیج پرس سرهنگ محمد نادربیگی، رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص دستگیری دزدان گوشی قاپ گفت: در مورخه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ فرد جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۰۷ فلسطین اعلام کرد که  گوشی تلفن همراهش از سوی ۲ جوان موتور سوار به سرقت رفته است.

سرهنگ نادر بیگی افزود: پرونده مقدماتی  با موضوع سرقت به عنف تشکیل شد و طی هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۳ مورخه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ در خیابان شهید قرنی در حال صحبت با گوشی موبایل بودم که ناگهان ۲ پسر جوان سوار بر موتور پالس سفید رنگ اقدام به سرقت گوشی موبایلم کرده و به سرعت متواری شدند.

سرهنگ نادربیگی در خصوص سرنخ به دست آمده از شاکی پرونده ادامه داد: مالباخته در اظهاراتش عنوان کرد که پس از سرقت با گوشی موبایل دیگری که همراه داشته اقدام به عکس برداری از موتور سیکلت دزدان کرده است و توانسته تصویر و شماره پلاک دزدان را عکس برداری کند.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع یافتند که افراد دیگری از سوی این ۲ سارق جوان با موتور پالس سفید و مشکی هدف سرقت قرار گرفته اند.

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: کارآگاهان با استفاده از تصویر دزدان و شماره پلاک پالس سفید رنگ، سوابق مجرمان سابقه دار را مورد بررسی قرار دادند و موفق به شناسایی یکی از دزدان حرفه ای به نام مسعود( ۲۳ ساله) به عنوان یکی از متهمان تحت تعیب ماموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

سرهنگ نادربیگی در خصوص دستگیری سارق سابقه دار گفت: کارآگاهان با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مسعود شدند و مورخه ۵ تیر ۱۳۹۷ این متهم در مخفیگاهش دستگیر شد؛ متهم پس از دستگیری حسن_یکی دیگر از همدستانش که از سارقان سابقه دار است-  را به ماموران معرفی کرد.

با شناسایی دومین متهم پرونده به نام حسن، کارآگاهان ضمن شناسایی دقیق محل تردد این شخص ، در ساعت ۱۸ مورخه ۵ تیر۱۳۹۷  در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.

سرهنگ نادربیگی با اعلام این خبر عنوان داشت : متهمان پس از دستگیری به دهها فقره سرقت گوشی به شیوه قاپیدن با موتور سیکلت های پالس سفید و مشکی رنگ در سطح شهر تهران اعتراف کردند و متهمان به دستور مقام قضایی در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

 

دسته بندی: اجتماعی, انتظامی و حوادث برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>