ملی‌پوش تراپ بانوان گفت: برگزاری ایتالیا به ما کمک می‌کند با فشنگ استاندارد تمرین کنیم و این اردو برای حضور در بازی‌های آسیایی موثر است

شیوا فرح‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری بسیج پرس، در خصوص تمرینات اهداف پروازی برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی اظهار داشت: تمرینات ما به خوبی پیگیری می‌شود اما مشکل فشنگ همچنان باقی است. البته باید بگویم دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی در این مدت زحمت زیادی کشیده است. زمانی که تیم ملی را با قبل مقایسه می‌کنم می‌بینم شرایط بهتر شده است فدراسیون برای ما مربی ایتالیایی آورده و مدتی است که به صورت فشرده تمرین می‌کنیم با وجود اینکه دوشنبه تعطیل بود باز هم در اردو حضور داشتیم.

وی ادامه داد: قرار است اردوی تدارکاتی در ایتالیا داشته باشیم که ۲۸ تیر به این کشور اعزام می‌شویم، قرار است علاوه بر تمرین در یک مسابقه آزاد هم شرکت کنیم. ورزشکارانی که دوره قبل به ایتالیا رفته بودند توانستند سلاح‌های خود را به روز کنند و یکسری هم سلاح آوردند اما نمی‌توانیم فشنگ بخریم چون فشنگ خارجی در ایران نیست. اردوی ایتالیا کمک می‌کند تا تمرینات ما طبق استاندارد برگزار شود چرا که هم بشقاب است و هم فشنگ. مربی ایتالیایی به ما گفت به خاطر استاندارد بودن فشنگ‌ها تمرینی که در این کشور داریم برابر با ۶ ماه تمرین در ایران است. من از رئیس فدراسیون تشکر می‌کنم او واقعا‌ برای ما زحمت کشیده است.

ملی‌پوش اهداف پروازی ایران در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد در این رشته کشورهای اروپایی حریف قدرتمندی هستند نظر شما درباره حریفان آسیایی چیست، خاطرنشان کرد: می‌دانم که هند سال‌ها مربی ایتالیایی داشت آنها هزینه زیادی کردند در حال حاضر آسیا خیلی پیشرفت کرده و همه حریفان رزومه‌دار و از قهرمانان آسیا و جهان هستند. با توجه به اینکه تیراندازی محدودیت سن ندارد، با بالاتر رفتن سن تجربه هم بیشتر می‌شود.

فرح‌پور در ادامه این مصاحبه در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه فکر می‌کنید اهداف پروازی در بازی‌های آسیایی به مدال دست پیدا کند، گفت: قبلاً کسب مدال سخت‌تر بود اما برای این دوره هم ورزشکاران تلاش کرده‌اند و هم مسئولان فدراسیون سعی کرده‌اند کاستی‌ها برطرف شود. همانقدر که توجه به رشته‌های دیگر بوده به اهداف پروازی هم شده است به همین دلیل نمی‌توانم بگویم ما شانسی برای کسب مدال نداریم.

ملی‌پوش اهداف پروازی کشورمان درباره اینکه بعد از بازی‌های آسیایی جام‌جهانی تیراندازی در کره‌جنوبی به منظور کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ برگزار می‌شود، یادآور شد: در این مسابقات ۴ سهمیه در بخش بانوان توزیع می‌شود ما تا کنون در اهداف پروازی سهمیه المپیک نداشته‌ایم البته مسابقات کسب سهمیه در چند مرحله برگزار می‌شود. اگر همین برنامه‌ریزی،‌همین انرژی و هزینه باشد و ما در همه مسابقات کسب سهمیه شرکت کنیم، می‌توانیم به المپیک راه پیدا کنیم.

دسته بندی: ورزش ایران, ورزشی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>