صادرات آمریکا به ایران در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۵۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش بسیج پرس،جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی رشد ۲۰ درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور که در ماه های ژانویه تا می سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۶۵٫۳ میلیون دلار بوده در مدت مشابه سال جاری میلادی به ۷۸٫۸ میلیون دلار افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ۵ ماهه ۲۰۱۸ با رشد ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده و به ۵۰٫۲ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ماه های ژانویه تا می سال قبل ۳۱٫۲ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در ماه های ژانویه تا می امسال افت ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به ۲۸٫۶ میلیون دلار رسیده است. واردات آمریکا از ایران در ۵ ماهه سال قبل ۳۴٫۱ میلیون دلار گزارش شده بود.

ایران و آمریکا روابط تجاری قابل توجهی ندارند. ایران به لحاظ ارزش صد و سی و نهمین مقصد صادرات کالاهای آمریکایی و صد و سی و هفتمین تامین کننده کالاهای مورد نیاز آمریکا در ۵ ماهه نخست ۲۰۱۸ شناخته شده است.

منبع: تسنیم
دسته بندی: آخرین اخبار, جامعه, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>