در روزهای اخیر اخبار زیادی از استفاده ائتلاف متجاوز عربی - آمریکایی به سرکردگی آل سعود از سلاح های ممنوعه ساخت رژیم صهیونیستی برای کشتار بیشتر مردم یمن منتشر شده که حکایت از ارتباط نزدیک مقامات سعودی - صهیونیستی دارد.

به گزارش بسیج پرس، برخی منابع نزدیک به کمیسیون اطلاعات کنگره آمریکا، گفته اند که نیروهای ائتلاف عربی از سلاح های ساخت اسرائیل (رژیم صهیونیستی) در جنگ علیه یمن بویژه در بمباران بندر و شهر ‘الحدیده’ در غرب یمن استفاده کرده اند.
این منابع که خواستند، نامشان فاش نشود به خلیج آنلاین گفته اند: اسرائیل، نیروی هوایی عربستان را به موشک ها و بمب های ممنوعه مجهز کرده و خلبانان عربستانی در بمباران بسیاری از استان هایی که در کنترل حوثی ها (انصارالله) قرار دارد، از این تسلیحات استفاده می کنند.
این منابع افزودند: عربستان اهداف زیادی را برای استفاده از تسلیحات ساخت اسرائیل، دنبال می کند که از آن جمله می توان به آزمایش این جنگ افزارها، ارزیابی قدرت تخریبی آنها و تاثیراتی که بر بدن انسان برجای می گذارد، اشاره کرد.
این منابع گفته اند که نیروی هوایی عربستان از ترس فاش شدن و درز خبر خرید جنگ افزارهای ساخت اسرائیل، اعلام کرده که این سلاح ها ساخت آمریکاست.
در همین راستا، یک روزنامه سوئیسی نیز ژانویه ۲۰۱۸ (بهمن ۹۶) فاش کرد که عربستان در تلاش برای دستیابی به سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی موسوم به گنبد آهنین و دیگر تجهیزات نظامی ساخت این رژیم است.
براساس گزارش این روزنامه، ریاض همچنین از تل آویو خواسته بود، سامانه ضد تانک و سامانه دفاع موشکی ‘گنبد آهنین’ را از طریق کشوری ثالث در اختیار عربستان قرار دهد تا آل سعود از آن برای مقابله با موشک های بالستیک یمن استفاده کند.
پایگاه خبری دیفنس ورلد (DEFENSE WORLD) نیز پیشتر گزارش داده بود که کارشناسان نظامی عربستانی سامانه های دفاع موشکی رژیم صهیونیستی را در ابوظبی آزمایش کرده اند و ریاض تلاش می کند برای در امان ماندن از موشک نیروهای انصارالله یمن، سامانه گنبد آهنین را در اختیار بگیرد.
استفاده رژیم عربستان از سلاح‌ های ممنوعه موضوع جدیدی نیست و پیش از این نیز اخباری منتشر شده بود با این مضمون که ریاض از بمب های خوشه ای برای حمله به یمن استفاده کرد که کشته شدن تعدادی غیرنظامی را به دنبال داشت.
مجتهد فعال و وبلاگ نویس معروف سعودی که به فاش کردن مسائل پنهانی و پشت پرده خاندان حاکم سعودی شهرت دارد به تازگی فاش کرد که ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل، عربستان را به سلاح های ممنوعه مجهز کرده است.
افشاگری وی مهر تاییدی بر گزارش روزنامه ‘الخلیج آنلاین’ است مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی بمب ها و موشک های ممنوعه را در اختیار عربستان قرار می دهد تا این رژیم از آن در جنگ علیه مردم مسلمان و مردم بی دفاع یمن استفاده کند.
افشای روابط پشت پرده ریاض – تل آویو و تلاش ابوظبی برای پیوستن به آنها و همچنین خیز عربستان و رژیم صهیونیستی برای علنی کردن آن موجب واکنش های زیادی در جهان اسلام شده به حدی که ‘صادق الغریانی’ مفتی لیبی نیز اعلام کرده که عربستان و امارات به دنبال عادی سازی روابط با تل آویو هستند.
وی گفته است که برخی کشورها مانند عربستان و امارات بنا بر خواسته غرب به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و در همین راستا نام گروه های مقاومت اسلامی مانند حماس را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده اند.
مفتی لیبی در برنامه ‘اسلام و زندگی’ در شبکه ‘التناصح’ وابسته به مرکز فتوای لیبی گفت: ائتلاف صهیونیستی از برخی کشورهای اسلامی درخواست کرده تا به بهانه مبارزه با تروریسم، آیات مربوط به جهاد را از کتاب های درسی حذف کنند که متاسفانه برخی کشورها نیز تسلیم این جریان شده اند.
الغریانی همچنین اتفاقات جاری در سوریه و یمن را در چارچوب توطئه های صهیونیست ها و متحدان آن علیه امت اسلامی دانست و تصریح کرد که هدف ائتلاف عربی – صهیونیستی خوار و زبون کردن مسلمانان است.
این شخصیت لیبیایی در خصوص تجاوز ائتلاف عربی – آمریکایی به یمن هم گفت: عربستان و امارات از سه سال پیش جنگ شدیدی علیه یمن آغاز کرده اند و می بینیم کسانی که از بمب ها و حملات نظامی این دو کشور جان سالم به در برده اند، با مشکل شیوع انواع بیماری ها، قحطی و محاصره کشنده رو به رو هستند.
ارتباط دو رژیم آل سعود و صهیونیستی مسبوق به سابقه است و این روند در تجاوز به یمن و کشتار مردم مسلمان این کشور سرعت بیشتری به خود گرفته است؛ مساله دردناک در این قضیه این است که رژیم آل سعود برای ویرانی یک کشور اسلامی و کشتار مسلمانان دست به دامن صهیونیست ها شده و این دو رژیم دست در دست یکدیگر مسلمان کشی در منطقه به راه انداخته اند.
جنگ سوریه که بیش از هفت سال از آغاز آن گذشته است نیز نمونه بارزی از هماهنگی و همراهی رژیم آل سعود و صهیونیستی برای کشتار مردم سوریه است که در راستای امنیت رژیم تل آویو در حال انجام است؛ جنگی که تاکنون باعث کشته شدن بیش از نیم میلیون سوری و آوارگی ۱۲ میلیون نفر از جمعیت حدود ۲۴ میلیون نفری سوریه و ویرانی این کشور اسلامی شده است.
سکوت مقامات عربستانی در کشتار مردم بی دفاع فلسطین در غزه توسط نظامیان صهیونیست نیز نمونه دیگری از همراهی مقامات سعودی با رژیم کودک کش صهیونیست می باشد؛ در حالی که بسیاری از کشورها و سازمان های بین المللی نسبت به اقدامات خونبار صهیونیست ها در نوار غزه معترض هستند و بارها آن را محکوم کرده اند، اما آل سعود به سیاست سکوت خود در مقابل جنایات صهیونیست ها ادامه می دهد؛ این اقدامات نشان می دهد که آل سعود و رژیم صهیونیستی در یک مسیر آنهم کشتار مسلمان حرکت می کنند.
ارتباط ریاض – تل آویو هم اکنون در پشت پرده می باشد، اما دو طرف به دنبال آن هستند تا این ارتباط رنگ و بوی علنی به خود بگیرد، به حدی که یک نویسنده عربستانی در مقاله‌ای، از دعوت یک نماینده رژیم صهیونیستی از ولیعهد سعودی برای سخنرانی در پارلمان این رژیم (کنست) ابراز خرسندی کرده و گفته است که محمد بن سلمان لحظه‌ای در پاسخ به این دعوت درنگ نمی‌کند.
‘دحام العنزی’ عربستانی که بارها مقالاتی در راستای عادی سازی روابط میان ریاض – تل آویو نوشته است، روز گذشته (شنبه) طی مقاله‌ای در روزنامه ‘الخلیج’ عربستان به موضوع دعوت ‘یوسی یونا’ نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی از ‘محمد بن‌سلمان’ ولیعهد سعودی برای حضور و سخنرانی در کنست، پرداخته است.
وی در این مقاله نوشته است: ‘من نیز با این دعوت عضو کنست موافق هستم و نتانیاهو (نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی) اگر می‌خواهد شریکی واقعی در طرح صلح (عربی) باشد بایستی با این طرح موافقت کند و بزرگ جهان عرب! را (به تل آویو) دعوت کند’.
العنزی می افزاید: ‘نتانیاهو باید چنین کاری را انجام دهد و از شاهزاده جوان برای سخنرانی در کنست دعوت کند؛ بر این باور نیستم که مهندس صلحی مانند محمد بن‌سلمان لحظه‌ای در قبول آن دعوت درنگ کند وقتی متقاعد شود که اسرائیل رغبت واقعی به صلح دارد و می‌خواهد شریکی واقعی برای برقراری ثبات در منطقه و بازگشت صلح و آرامش به آن شود’!
این نویسنده سعودی همچنین با حمله به مقاومت ضدصهیونیستی مدعی شده که جریان‌های اسلامی مانند جنبش حماس، اخوان‌المسلمین و حزب‌الله لبنان با شعار قضیه فلسطین، ساده‌لوحان را فریب می‌دهند.
وی با چشم پوشی از نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از قضیه فلسطین و همچنین کمک به مردم منطقه در مقابله با گروه های تروریستی نوشت: ‘چه بسا دشمن مشترک یعنی ایران عامل مهمی در همگرایی کشورهای عربی و اسرائیل است’.
این نویسنده نوشت: ‘معتقدم که اهل خِرد در اسرائیل! جایگاه و اهمیت عربستان سعودی را درک می‌کنند و می‌دانند که این کشور وزنه‌ای بزرگ در معادلات بین‌المللی به‌ویژه در مسائل خاورمیانه است’.
وی در ادامه این مقاله، گروه‌های محور مقاومت در منطقه را که با رژیم صهیونیستی مقابله می کنند، تروریسم خوانده و مدعی شده ‘ما (عربستان) و اسرائیل در سنگری واحد برای مبارزه با تروریسمی قرار داریم که ایران و نمایندگانش در منطقه آن را ساخته و مورد حمایت و تغذیه قرار می‌دهند’.
این ادعای العنزی در حالی عنوان شده که هیچ کس در دنیای کنونی از حمایت آل سعود و رژیم صهیونیستی از تروریسم شکی ندارد.
نکات مورد اشاره در سطرهای بالا نشان می دهد که همگرایی صهیونیست ها و آل سعود روزبه روز بیشتر می شود و سران سعودی در سال های اخیر جان مسلمانان و نابودی کشورهای اسلامی را برای اثبات صهیونیست دوستی خود گسترش داده اند و برای برقراری ارتباط رسمی با رژیم اشغالگر قدس حاضرند شمار بیشتری از مسلمانان را برای خوش خدمتی به صهیونیست ها و آمریکایی ها به کام مرگ بکشانند و بر رقم حدود ۱۵ هزار کشته غیرنظامی یمن بیفزاید.
منبع:ایرنا

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>