تظاهرات‌کنندگان ضدخشونت در شیکاگو، در اعتراض به خشونت‌های مسلحانه در این کشور مسیر یکی از بزرگراه‌های اصلی این شهر را مسدود کردند.

به گزارش بسیج پرس، هزاران نفر از تظاهرات‌کنندگان ضدخشونت در شیکاگو، در حرکتی اعتراضی یکی از بزرگراه‌های عمده این شهر را مسدود کردند.

هدف معترضان از این اقدام افزایش فشار بر مقامات دولتی به منظور کنترل خشونت‌های مسلحانه‌ای است که تاکنون موجب کشته شدن صدها تن در این شهر شده است.

به نوشته فاکس‌نیوز، بزرگراه «دان ریان» محل برگزاری این اقدام اعتراضی بود، جایی که نماد تبعیض نژادی در دهه ۱۹۶۰ در این شهر بوده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که معترضان لاین سمت راست بزرگراه را بسته و اجازه دادند خودروها از لاین سمت چپ به مسیر خود ادامه دهند.

اما دفتر بروس رانر، فرماندار ایالت ایلینوی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تظاهرات‌کنندگانی که ممنوعیت‌ها را نادیده گرفته‌اند بازداشت خواهند شد.

طبق آمار پلیس شهر شیکاگو، طی شش ماه ابتدای سال جاری میلادی، ۲۵۲ نفر در این شهر به قتل رسیده و حدود ۱۱۰۰ مورد تیراندازی نیز گزارش شده است، که البته نسبت به مدت مشابه سال پیش کاهش داشته است. اما این جرایم بیشتر در مناطق عمدتا سیاه‌پوست نشین و با درآمد پایین رخ می‌دهند

دسته بندی: آخرین اخبار, امنیت دفاعی, بین الملل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>