رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: افزایش 14 درصدی مستمری مددجویان زیر پوشش این سازمان در ماه جاری اعمال می شود.

به گزارش بسیج پرس، انوشیروان محسنی بندپی گفت: مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی سال گذشته با بیشترین میزان رشد به میزان ۳٫۴ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: امسال نیز بر اساس مصوبه مجلس، ۱۴ درصد میزان مستمری مددجویان افزایش می یابد.

محسنی اظهارکرد: طی سال‌های گذشته شاهد افزایش حمایت‌های دولت از کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور بوده ایم به طوری که از ابتدای سال ۹۶ میزان مستمری دریافتی مددجویان تحت پوشش این نهاد‌ها به صورت قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت.

وی افزود: پیش از این میزان مستمری دریافتی مددجویان بسیار اندک بود و با این مبالغ، معلولان با مشکلات مالی بی شماری مواجه بودند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص وضعیت مستمری دریافتی مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: به گونه‌ای برنامه ریزی شده که در سال ۹۷، میزان مستمری مددجویان افزایش یابد و این روند افزایشی قابل توجه است.

محسنی ادامه داد: همچنین امسال با هدف حمایت از مددجویان زیر پوشش برنامه، ساخت ۵۷ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اشتغال و کارآفرینی نیز از سیاستها و برنامه های مهم این سازمان در سطح کشور است که بطور جدی پیگیری می شود.

وی گفت: سازمان بهزیستی در حال حاضر بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از معلولان را در سطح کشور زیر پوشش حمایتی خود دارد.

دسته بندی: آخرین اخبار, اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>