از دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی ، کار موثری صورت نگرفته است و اگر انتخابات زودرسی صورت بگیرد ، تاثیری مثبت زیادی خواهد داشت.

انتخابات زودرس یکی بحث هایی است که بعد نا کارآمدی دولت مطرح شد . از این رو عده ای از این طرح استقبال و عده ای دیگر آن را نپذیرفتند. عده ای که موافق این طرح هستند ،بر این باورند که جایگزینی دولت بهتری راه برای سامان دادن به وضعیت بد اقتصادی کشور است و دولت فعلی دیگر توان انجام این وظیفه را ندارد .

سمیه نوری کوچی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با این موضوع اظهار کرد :این طرح یک فرصت عالی است. از دوره دوم به بعد اوضاع جامعه خیلی بهم ریخته شد و در انتخابات مشخص بود که چه گروه هایی طرفدار دولتی فعلی بودند . بعد انتخابات هم آقای رئیسی به خاطر امنیت کشور به میدان نیامد، دولت فعلی به جای اینکه بعد انتخابات وضع کشور را بهتر کند به مشکلات آن افزود. رهبر معظم انقلاب نیز بارها تاکید کرده اند که به اروپایی ها و آمریکایی ها اعتماد نکنید، اما آن ها اساس کارشان را بر ارتباط با غربی ها گذاشتند و متضرر هم شدند.

وی در ادامه افزود:بعد از اینکه مذاکراتی با غرب صورت گرفت،مردم به این مذاکرات امیدوار شدند . اما بعد از لغو برجام ، مشکلاتی به وجود آمد شد تا مردم به کلی اعتماد خود را نسبت به دولت از دست بدهند . از دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی ، کار موثری صورت نگرفته است و اگر انتخابات زودرسی صورت بگیرد ، تاثیری مثبت زیادی خواهد داشت.

نوری ابراز داشت:در حال حاضر مردم با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو هستند و اگر قرار است انتخابات زودرسی صورت بگیرد ، دولت بعدی باید به این مشکلات توجه داشته باشد و با جان و دل برای حل آن مایه بگذارد. آن ها باید در کارشان مخلصانه رفتار نمایند و با مفسدان اقتصادی شدیدا برخورد نمایند  و به  اینکه آن شخص چه کسی است ، کاری نداشته باشند . اگر چنین رفتاری صورت گیرد ، مردم با اینکه در شرایط بد اقتصادی قرار دارند، به این وضعیت دلگرم می شوند.

وی در پایان اذعان داشت:تنها موضوعی که کشور خیلی روی  آن تمرکز دارد ، موضوع اقتصاد است. امام صادق می فرمایند اگر از دری فقر وارد شود ، ایمان از در دیگر خارج می شود. دولت بعدی باید اقتصاد را اصلاح کند و فقط فشار بین المللی را نباید درنظر داشته باشد و باید به فکر اقتصاد داخل کشور هم باشد.در شرایط تاریخی ایران این امر مشهود بود زمانی که یک نظام به مشکل بر می خورد ،سبب اختلال دروضعیت جامعه می شد.

 

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه, اقتصادی, سیاسی, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>