باید به آقای روحانی بگوییم که قطعاً با وجود چنین فردی، هیچ اتفاقی در عرصه انرژی جمهوری اسلامی نخواهد افتاد و باید این شخص از دولت برود.

به گزارش بسیج پرس  حسن روحانی رئیس شامگاه دوشنبه‌به‌وقت محلی، در دیدار ایرانیان مقیم سوئیس، غرب و تمامی کشورهای حامی آمریکا را درباره تحریم نفت ایران تهدید کرد؛ تهدیدی که هم به‌جا بود و هم قابلیت عملیاتی دارد و قطعاً برنامه‌هایی برای اجرایی شدنش وجود دارد.

روحانی گفت: هدف واقعی آمریکا از تحریم، فشار به زندگی مردم است اما آن‌ها ادعا می‌کنند که می‌خواهند به دولت ایران فشار وارد کنند، اما وقتی واردات مایحتاج ضروری مثل دارو و نهاده‌های دامی را تحریم کنند، به چه کسی فشار وارد خواهد شد؟ آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که می‌خواهند به‌طور کامل جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. آن‌ها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چراکه این اصلاً معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن‌وقت نفت منطقه صادر شود. اگر شما توانستید این کار را بکنید تا نتیجه‌اش را ببینید.

اما سؤالی که اذهان را به خود مشغول می‌کند این است که چگونه با حضور شخصی مانند زنگنه که تا امروز، دستش مقابل غرب دراز است، این تهدید عملیاتی و اجرا می‌شود؟

ژنرال زنگنه با وجود تمامی شواهد و اسناد بدعهدی، دروغ‌گویی و دشمنی غرب با ایران در صنعت نفت و انرژی، باز هم منتقدان و دلسوزان انقلاب و کشور را مقصر می‌داند.

به این اظهارات زنگنه توجه کنید:

«بیژن زنگنه» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت بدون اشاره به نام کسانی که در کار وزارت نفت تأخیر انداخته‌اند تصریح کرد: اگر صادرات نفت کشور چهار میلیون بشکه در روز بود دیگر آمریکا نمی‌توانست نفت ایران را تحریم کند، چراکه خروج نفت ایران بسیار برایش زیان‌بار بود، همان‌گونه که نتوانست روسیه را تحریم نفت و گاز کند چون مقدار تولید نفت و گاز روسیه به مقداری بود که بازار تحمل خروج روسیه را نداشت.

معلوم نیست چرا زنگنه دیگران را مقصر جلوه می‌دهد و منظورش از افرادی که در کار وزارت نفت تأخیر انداخته‌اند چه کسانی است، ولی همه می‌دانند که زنگنه در وزارت نفت هر چه خواست انجام داد و با وجود مخالفت‌ها برای بستن قرارداد با شرکت‌های اروپایی همچون شل و توتال، باز هم با غربی‌ها وارد معامله شد و نتیجه خروج توتال از کشور بدون هیچ دستاوردی بود و بعضی از کارشناسان نفتی اعلام کرده‌اند با حضور توتال در کشور، بسیاری از اطلاعات نفتی به دست این شرکت افتاده است.

حال باید به آقای روحانی بگوییم که قطعاً با وجود چنین فردی، هیچ اتفاقی در عرصه انرژی جمهوری اسلامی نخواهد افتاد و باید این شخص از دولت برود.

دسته بندی: آخرین اخبار, دولت, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>