رئیس جمهور از فرودگاه زوریخ با بالگردهای نظامی AS۵۳۲ به محل استقرارش منتقل شده است.

به گزارش بسیج پرس ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران روز گذشته (۱۱ تیر ۱۳۹۷) برای انجام دو سفر اروپایی به سوئیس و اتریش، وارد فرودگاه زوریخ شد.

مراسم استقبال رسمی نیز بلافاصله توسط “الن برسه” رئیس‌جمهور سوئیس  انجام گرفت و دو طرف پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور از یگان تشریفات سان دیدند و سپس هیئت های عالی رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.

اما نکته قابل توجه در این مراسم حضور همزمان ۴ بالگرد نظامی  AS532 نیروی هوایی ارتش سوئیس  بود که در تصاویر منتشر شده خودنمایی می‌کردند. این بالگردها در فرودگاه زرویخ مستقر شده بودند.


۴ فروند بالگرد نیروی هوایی ارتش سوئیس در تصویر دیده می‌شود

دقایقی بعد و پس از اتمام مراسم استقبال رسمی، این بالگردها رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان وی را به محل استقرار منتقل کردند.

 ** بالگرد A6532 را بشتر بشناسید

این بالگرد با نام کامل Eurocopter AS532 Cougar در سال ۱۹۷۷ و توسط کمپانی بالگردسازی اروپا یعنی یوروکوپتر ساخته شد. نخستین پرواز این بالگرد در فرانسه به ثبت رسیده و پس از آن، این بالگرد در کشورهای بلغارستان و ترکیه پرواز کرده‌اند.

این بالگرد، غیر از نیروی هوایی ارتش سوئیس در بسیاری از کشورها از جمله،‌ آلمان،  شیلی، عربستان سعودی، اسپانیا، اسلونی مورد استفاده قرار گرفته است.

دسته بندی: آخرین اخبار, بین الملل, دولت, سیاست خارجی, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>