رئیس مجلس با اشاره به جزئیات نشست غیرعلنی پارلمان گفت: برخی ایرادات در تخصیص ارز وجود دارد که در این جلسه به دولت گوشزد شد تا رعایت شده و اشکالات رفع شود.

به گزارش بسیج پرس ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه، ۱۲ تیر) با حضور در جمع خبرنگاران، پیرامون جلسه غیرعلنی پارلمان،گفت: امروز جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد که دو رکن مهم در شرایط فعلی برای تنظیم بازار هستند.

وی با بیان اینکه بحث‌های نسبتا طولانی انجام شد و نمایندگان دولت درباره تدابیر و برنامه‌های خود و کمیسیون‌های تخصصی مجلس نظرات خود را درباره وضعیت اقتصادی مطرح کردند، اظهارداشت: برخی نکات باید در زمان دیگری تصمیم‌گیری شود، همچنین نمایندگان نیز نظراتی را مطرح کردند.

رئیس مجلس افزود: غالب مطالب این بود که در شرایط فعلی باید قوای کشور به هم‌افزایی همدیگر کمک کنند و مجلس این آمادگی را دارد جاهایی که اصلاحاتی نیاز است؛ صورت دهد، از این رو در شرایط کنونی ممکن است، اقتضا این باشد تا برخی مقررات برای کار سهل‌تر شود.

لاریجانی ادامه داد: همچنین برخی ایرادات در تخصیص ارز وجود دارد که به دولت گوشزد شد تا رعایت شده و اشکالات رفع شود که این مورد، نیاز به تقویت نظارت‌ها دارد.

وی با بیان اینکه در این جلسه، پیشنهاداتی برای کنترل نقدینگی مطرح شد که برخی از آن در قانون بودجه به تصویب رسیده و باید اجرا شود، اظهار داشت: این موضوع به‌طور جد از دولت خواسته شد تا مواردی که در قانون برنامه و بودجه تصمیم‌گیری شده اجرا شود تا رشد نقدینگی به اقتصاد کشور آسیب نزند، بنابراین در اسرع وقت باید در این باره جلسه گذاشته شود.

رئیس مجلس ادامه داد: از سوی دیگر لازم است طرح‌های نیمه‌تمام نیز به کمک مردم تمام شده و تسهیلاتی در این زمینه فراهم شود که مقداری از آنها در قانون بودجه تا سقف ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان تصویب شده که در شرایط فعلی باید بیشتر در این حوزه گام بردارند و اگر به اِذن نیاز بود، موارد مطرح شود.

لاریجانی با بیان اینکه در ادامه جلسه غیرعلنی، نکاتی درباره روان‌سازی تولید در داخل مطرح شد، اظهار داشت: این موضوع در مورد برخی مقررات مثل مالیات برارزش افزوده وجود دارد که به‌طور طبیعی در این شرایط اقتضا می‌کند تا تغییراتی داده شود و نیازمند ارائه پیشنهادات از سوی دولت است.

وی ادامه داد: در مواردی نیز دولت باید ایضاح می‌شد که در سیاست خارجی کشور و نوع مراودات و مسیر آن به چه شکل است و باید نظمی گرفت که استراتژی کشور در ابعاد خارجی و داخلی در چه محورهایی باشد؛ لذا در نهایت جمع‌بندی جلسه در ۱۰ مورد نکات مهمی داشت که بنا شد در اسرع وقت عنوان شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با اشاره به اینکه در شورای هماهنگی قوای کشور نیز پیگیر مسائلی که در مجلس مطرح شده که باید دولت سریع‌تر اقدام کند، گفت: نمایندگان نیز پیشنهاداتی به عنوان یک طرح آماده کرده بودند که این موضوع فردا در جلسه غیرعلنی مطرح می‌شود.

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: اولویت ما این است که دولت در این زمینه‌ها لایحه ارائه کند، زیرا مرکزیت کار با دولت بوده و ضمن حفظ این مرکزیت باید نیازهای آنها منتقل شود، البته در مجلس نیز پیشنهادی آماده شده که ممکن است نمایندگان خودشان بخواهند تصمیم بگیرند یا از دولت بخواهند این محتوا نیز به صورت لایحه ارائه شود.

دسته بندی: آخرین اخبار, سیاست داخلی, سیاسی, کلان ، پولی ، مالی, مجلس برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>