رئیس کل بانک مرکزی از تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی خبر داد.

به گزارش بسیج پرس ؛زهرا سعیدی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به جزئیات نشست عصر امروز(یکشنبه، دهم تیر) این کمیسیون، گفت: جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور سیف، رئیس کل بانک مرکزی برگزار که به ساماندهی بازار ارز اختصاص داشت.

وی با بیان اینکه جلسه کمیسیون اقتصادی با هدف بررسی و ارزیابی تمهیداتی برای بازار ثانویه ارز تشکیل شد، اظهار داشت: گلایه‌هایی از سوی بخش خصوصی و مردم برای اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای مصرفی وجود داشت، به طوری که در این تقسیم‌بندی، گروه یک شامل کالاهای اساسی و گروه دو، کالاهای ضروری است که از محل ۸۰ درصد صادرات محصولات غیرنفتی، ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خبر جدیدی از رئیس کل بانک مرکزی برای اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی نقل کرد و گفت: در این جلسه آقای سیف گفت که قرار شده که ۲۰ درصد ارز ناشی از محل صادرات غیرنفتی به کالاهای مصرفی تخصیص یابد که ساماندهی و اجرای این کار، دقت، جدیت و شرایط مطلوب خود را دارد.

سعیدی با ابراز امیدواری از اینکه دولت در اجرای تخصیص ارز برای کالاهای مصرفی  توفیق داشته باشد، اظهار داشت: آقای سیف در این نشست گفت که فهرستی از کالاهای ضروری که ۲۰ درصد ارز  ناشی از محل صادرات غیرنفتی به آنها اختصاص می‌یابد، مشخص شده و این قابلیت وجود دارد که در صورت ضرورت، کالایی به این لیست برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی اضافه شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه، علاوه بر رئیس کل بانک مرکزی، نمایندگانی از بخش خصوصی، دیوان محاسبات، دستگاه‌های نظارتی نیز حضور داشتند و دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و نمایندگان مجلس نیز گلایه‌ها و مشکلات اقتصادی و مشکلاتی که در برخی کارخانجات وجود دارد را مطرح کردند.

دسته بندی: آخرین اخبار, اجتماعی, جامعه, دولت, سیاسی, کلان ، پولی ، مالی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>