آمریکا کشور قابل اعتمادی نیست و مقام معظم رهبری بارها بر این قضیه تاکید کرده اند و مسئولین همچنان چشم امیدشان به کدخدایی است که مد نظر خودشان است.

ترامپ شخصیتی است که با حساب و کتاب اقتصادی به دنبال پیش بردن اهداف کشورش است . او به دلیل اینکه امتیاز نفت را از عربستان بگیرد ایران را تحت فشار قرار می دهد.
حامد نیکی، مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با این موضوع اظهار کرد: ترامپ شخصیتی است که با حساب و کتاب اقتصادی به دنبال پیش بردن اهداف کشورش است . او به دلیل اینکه امتیازات ارزان نفتی از عربستان بگیرد ایران را تحت فشار قرار می دهد که البته بعید است به نتیجه دلخواه برسد. رهبر معظم انقلاب هم چندین بار به این نکته اشاره داشته اند که ایران باید درآمد های نفتی خود را از درآمد های اصلی کشور جدا کند ولی مسئولین تا به اینجای کار اقدام کارآمدی را انجام نداده اند و کماکان درآمد ملی کشور تک بعدی و وابسته به فروش و صادرات نفتی است. هنگامی که بخش عظیمی از درآمدهای کشور، کاملا متکی به فروش و صادرات نفت باشد، این مسئله به اهرم فشار دشمن بر کشور مبدل می گردد و جالب آنکه مسئولین به این مسئله مهم وقعی نمی نهند.
نیکی ابراز داشت: درحال حاضر به لحاظ اقتصادی، کشور در شرایط دشواری به سر می برد. از طرفی به صورت یک طرفه هم نمی توان از دولت یا طیف خاصی انتقاد کرد. ایران ۴۰ سال است که در تحریم به سر می برد و اثرات این تحریم ها هر روز بیشتر از روز قبل نمایان می شود. آمریکا کشور قابل اعتمادی نیست و مقام معظم رهبری بارها بر این قضیه تاکید کرده اند و مسئولین همچنان چشم امیدشان به کدخدایی است که مد نظر خودشان است. همچنین دولت امیدوار است  از طریق تعامل و ارتباط با اتحادیه اروپا بخشی از مشکلات کنونی را کاهش دهد.
وی در پایان اذعان داشت:باید واقع بینانه با مسائل برخورد کنیم. در گام نخست می بایست سوء مدیریت ها را کاهش داده و حس میهن پرستی را در مسئولین زنده کنیم. مردم نسبت به دولت بی اعتماد شده اند و این مسئله در میزان حمایت و پشتیبانی از دولت تاثیرات منفی گذاشته است. دولت هم باید پیش قدم شود و با اعتماد و همکاری با مردم از این تحریم ها همچون گذشته عبور کنیم.
دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه, اقتصادی, بین الملل, سیاسی, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>