در بحث انسجام ملی، اگر همه گروه های سیاسی منسجم عمل کرده و بخواهند مشکلات را با کمک همدیگر حل کنند، هیچ دشمنی نمی تواند سبب شکست نظام شود.

توطئه های گوناگونی که در این ۴۰ سال از مثلث غربی-عبری- عربی برای جمهوری سالامی ایران طرح و اجرا گردید، با تدبیر ولی فقیه و حضور پررنگ ملت به نتیجه نرسید، غربی ها امروزه قصد دارند تا بر فتنه ناکارآمدی نظام دامن بزنند و دنبال این هستند تا نظام ۴۰ سالگی خودش را جشن نگیرد.
غلامرضا صفر پور مدرس دانشگاه و دبیر کمیته تحلیل بسیج اساتید استان فارس در گفت و گو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با این موضوع اظهار کرد: آمریکایی پس از خروج از برجام، اروپاییان را پلیس خوب معرفی کرده تا با چانه زنی وارد مسائل دفاعی کشور شده و بر سر آن مذاکره کنند و در ادامه با اعمال تحریم های نفتی و ایجاد نارضایتی های اقتصادی در میان مردم، آنان را علیه نظام ایران بسیج کنند و از این طریق در نهایت امتیازاتی را برای مذاکره در مسائل دفاعی از ایران بگیرند .
وی در ادامه افزود:اگر مسئولین ایران خوب تدبیر کرده و سخنان رهبری را سر لوحه کار خود قرار دهند، خواهند دید که معظم له، به تمامی این مسائل اشاره کرده است که مسائل دفاعی ایران قابل مذاکره نیست و انجام مذاکره در امور موشکی و سیستم دفاعی کشور به منزله اعظیم و سرفرود به نظام استکبار خواهد بود. اگر دولتمردان ما سخنان رهبری را عملی کنند توطئه های جدید غربی را می توانند با سلامت پشت سر بگذارند.
صفر پور ابراز داشت:در بحث انسجام ملی، اگر همه گروه های سیاسی منسجم عمل کرده و بخواهند مشکلات را با کمک همدیگر حل کنند، هیچ دشمنی نمی تواند سبب شکست نظام شود. سه اشتباه راهبردی دولت و تیم مذاکره کننده ما انجام دادند:
۱-خوشبینی بیش از حد به غرب
۲-گره زدن اقتصاد کشور به بحث برجام
۳-عدم عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و توجه به ساختار و ظرفیت های داخلی.
وی در پایان اذعان داشت:با توجه به اینکه این سه راهبرد با شکست مواجه شد، در رابطه با آینده نباید مجددا چنین اشتباه بزرگی را متحمل شده و اقتصادمان را با اعتماد و ساده لوحی به تیم اروپایی گره بزنیم، بلکه باید بر روی پتانسیل و ظرفیت های داخل سرمایه گذاری کرد. همچنین می توان با کشور های دیگر غیر اروپایی وارد معاملات اقتصادی شد و ارز های دو جانبه را به جای دلار به کار گرفت.
دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه, اقتصادی, سیاسی, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>