اگر دولت ها مانع روابط اقتصادی کشورها با یکدیگر شوند، بذر خصومت در میان ملت ها کاشته می شود و ملت ها به سمت خشم و بیگانگی از هم پیش می روند.

روابط اقتصادی میان کشور ها یک اصل همزیستی مسالمت آمیز است. روابط اقتصادی سبب نزدیکی و تعامل ملت ها به یکدیگر می شود.اگر دولت ها مانع روابط اقتصادی کشورها با یکدیگر شوند، بذر خصومت در میان ملت ها کاشته می شود و ملت ها به سمت خشم و بیگانگی از هم پیش می روند.
محمد باقر زاده، دکترای علوم سیاسی و عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی در گفت و گو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با این موضوع اظهار کرد:با تاسیس سازمان ملل متحد، همه دولت ها ملزم به رعایت اصول همزیستی مسالمت آمیز هستند. رفتاری که با همزیستی مسالمت آمیز کشور ها مغایر است، خلاف منشور سازمان ملل متحد به حساب می آید. دولت ها فقط به خاطر نقص صلح، خلاف منشور عمل نمی کنند بلکه فراهم کردن خصومت بین کشور های دیگر هم از جمله نقایض منشور حقوق بشر است.
وی در ادامه افزود: روابط اقتصادی میان کشور ها یک اصل همزیستی مسالمت آمیز است. روابط اقتصادی سبب نزدیکی و تعامل ملت ها به یکدیگر می شود.اگر دولت ها مانع روابط اقتصادی کشورها با یکدیگر شوند، بذر خصومت در میان ملت ها کاشته می شود و ملت ها به سمت خشم و بیگانگی از هم پیش می روند. طبق قوانینی که در منشور سازمان ملل متحد اتخاذ شده است، اقدامات آمریکا علیه ایران نمونه بارز نقش حقوق بشر است .
باقر زاده ابراز داشت:از نظر حقوق بین الملل تحریم یک ابزار غیر صلح آمیز و جنگ طلبانه است که با اصل حقوق بین الملل مغایرت دارد.اینکه کشوری به خودش اجازه دهد تا ملت های دیگر را تحت فشار قرار دهد تا به خواسته هایش برسد، در تعریف تروریسم هم می گنجد. تروریسم به معنای این است که کشوری با توسل به زور و تهدید، گروهی و یا کشوری را وادار به اجرا کردن اهداف خود کند. چطور کشوری با اعمال تحریم، اقدام به اعمال زور می کند تروریسم نیست؟ و کشوری که از خاک خود دفاع می کند تروریسم است؟
وی در پایان اذعان داشت: اگر کشوری با توسل به زور و تحریم اقتصادی، ملت های دیگر را مجبور به تن دادن به خواسته هایش کند، معنای تروریسم ندارد؟ اینجاست که تحریم های آمریکا علیه همه ملت ها را باید نمونه ای بارز از تروریسم بین الملل دانست و باید آن را خلاف همه کنوانسیون های بین المللی دانست. بنابراین به این نتیجه می رسیم که آمریکا جزء گروه های تروریستی است که اهداف خود را با فشار اقتصادی به پیش می برد.
دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه, اقتصادی, سیاسی, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>