وزارت دفاع و سازمان اوقاف در راستای گسترش فرهنگ وقف و نقش آن در حوزه دفاع و امنیت تفاهمنامه همکاری مشترک منعقد کردند.

 به گزارش بسیج پرس ,به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، به منظور بهره برداری از امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مشترک در جهت توسعه و ترویج فرهنگ وقف و ارتقاء نقش آن در حوزه دفاع و امنیت و علم و فناوری و دیگر حوزه‌های همکاری نظیر قرآن، موقوفات و بقاع متبرکه، تفاهم نامه همکاری بین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان اوقاف و امورخیریه امضاء شد.

این تفاهمنامه که به امضای امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و حجت الاسلام والمسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه رسید با هدف ارتقاء نقش وقف در حوزه علم، فناوری و صنایع دفاعی در زمینه‌های مورد علاقه طرفین با استفاده از ظرفیت‌های وزارت دفاع و سازمان اوقاف در راستای دستیابی به یک ارزش والای الهی و تحقق سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اجرایی خواهد شد.

امیر حاتمی در این مراسم با اشاره به آیه “وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم” گفت: طبق این آیه شریفه تکلیف بر همه است که ساز و برگ لازم را برای تقویت قدرت دفاعی و تحقق نیروهای مسلح قدرتمند آماده کنیم که بحمدالله امروز این آمادگی با رهبری و فرماندهی حکیمانه فرمانده معظم کل قوا به منصه ظهور رسیده و دشمن جرأت تجاوز به این آب و خاک را ندارد.

وی با تقدیر از سازمان اوقاف و امور خیریه در مشارکت در این امر مهم و خطیر خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم نامه بستر لازم برای کسانی که بخواهند در حوزه مقدس جهاد فی‌سبیل الله و تولید امنیت مشارکت داشته باشند فراهم خواهد شد و در واقع این بابی از ابواب بهشت است که مردم نیکوکار می توانند با مشارکت در این امر خیر در مسیر نورانی بهشت قدم بردارند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این مراسم با بیان اینکه بدون امنیت، اقتصاد معنی ندارد، اظهار داشت: در سایه امنیت اقتصادی و رونق تولید، نعمت ها بر انسان ها گوارا می‌شود و بدون امنیت این نعمت ها توام با تلخی خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت دفاع افزود: مشارکت سازمان اوقاف در حوزه امنیت و دفاع برگرفته از آیات الهی است و تلاش داریم مردم را در حوزه پژوهش و تحقیق دفاعی و امنیتی مشارکت دهیم.

وی با بیان اینکه دشمنان فکر تسلط بر جمهوری اسلامی ایران را با خود به گور خواهند برد، اضافه کرد: دفاع و امنیت یکی از حوزه های مهم و اساسی برای کشور است که دشمنان برای تسلط بر این مهم، تلاش های بسیاری دارند اما مثل همیشه ناکام خواهند ماند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با دعوت از تمام خیران و واقفان برای مشارکت در این حوزه مهم و بازدارنده برای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: سرریز مسائل دفاعی نقش به سزایی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و …. دارد لذا خیران و واقفان سرمایه خود را در این حوزه به کار بگیرند تا شاهد افزایش بیش از پیش قدرت ایران باشیم.

 

منبع:تسنیم

دسته بندی: اسلاید, امنیت دفاعی, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>