یک واحد صنعتی باید 100 درصد هزینه کند تا 50 درصد آن را به دولت حقوق دهد.درعمل دولت در سود واحدهای صنعتی شریک است اما در زیان آنها هیچ مشارکتی ندارد.

 به گزارش بسیج پرس, پژمان مختاری، مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان چهارمحال و بختیاری سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اقدامات و عملکرد دولت در خصوص حمایت از کالای ایرانی، تقویت تولید داخلی و پیاده سازی سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی گفت: کسانی که در خط قدم تولید کشور قرار دارند می گویند که سیاست های اجرایی دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی در حد حرف باقی مانده است.

وی افزود: به عنوان مثال تسهیلاتی که واحدهای صنعتی از سوی دولت اعطا می شود بر اساس شایستگی نیست و مشخص نیست برچه ملاحظاتی این خدمات و امتیازات به دیگر واحدهای صنعتی و تولیدی اعطا می شود. از طرفی نیز وام های ۱۸ تا ۲۰ درصد بانکی به واحدهای تولیدی و صنعتی کمر این بخش ها را شکسته است و هیچ کجا سراغ نداریم که یک واحد تولیدی سود ۱۸ تا ۲۰ درصد داشته باشد اما اگر همین واحد صنعتی بخواهد از بانک وام بگیرد باید ۲۰ درصد سود برگرداند.

مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این درحالی است که دولت وام ۱۸ درصد اعطا می کند و ۹ درصد ارزش افزوده خواهد داشت که با جمع مالیات و دارایی و… تقریبا یک واحد صنعتی و تولیدی باید ۵۰ درصد از درآمد خود را به دولت دهد.یعنی یک واحد صنعتی باید ۱۰۰ درصد هزینه کند تا ۵۰ درصد آن را به دولت حقوق دهد.درعمل دولت در سود واحدهای صنعتی شریک است اما در زیان آنها هیچ مشارکتی ندارد.

منبع:بسیج پرس

دسته بندی: امنیت دفاعی, سیاسی, فرمانده من برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>