اولین اقدامی که مردم و مسئولین باید انجام دهند، حفظ وحدت ملی است. مردم، جناح های سیاسی و دلسوزان نظام و انقلاب، همگی می بایست انسجام و وحدت ملی را حفظ کنند.

اولین اقدامی که مردم و مسئولین باید انجام دهند، حفظ وحدت ملی است. مردم، جناح های سیاسی و دلسوزان نظام و انقلاب، همگی می بایست انسجام و وحدت ملی را حفظ کنند. اگر این انسجام صورت بگیرد قطعا بر سیاست خارجی ما تاثیر خواهد گذاشت. این وحدت نیز سبب کاهش یافتن فشار های بین المللی خواهد شد.
اسکندر مرادی، رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با مسئله تحریم نفتی ایران اظهار کرد: تمام ساختارهای بین المللی تحت سلطه آمریکا هستند. آمریکا از روند تجارت بین الملل به نفع منافع خودش استفاده می کند. از این رو، تمامی ابزار های موجود را به نفع خود به کار برده تا تجارت بین الملل، منافع او را حفظ کند. این امر سبب ایجاد بی عدالتی در ساختار تجارت بین الملل شده است .
وی درادامه افزود: به نظر می رسد اگر جمهوری اسلامی ایران نتواند با کشور های عدم تعهد، یک دیپلماسی موفق و سازنده برقرار کند، قطعا آمریکا برای فروش نفت ایران مشکل ایجاد خواهد کرد که این مسئله ضربه بزرگی به اقتصاد ایران وارد خواهد کرد. از طرفی دیگر همه مسائل را نمی توان به تحریم های آمریکا ربط داد، افراد مسئول باید بر اساس منافع ملی و رهنمود های مقام معظم رهبری، سیاست های مبتنی بر تدبیر و سازندگی را در پیش بگیرند تا بتوانند تاثیرات ناشی از فشار های آمریکا را هم در اقتصاد داخلی و هم در اقتصاد بین المللی خنثی سازند.
مرادی ابراز داشت: اولین اقدامی که مردم و مسئولین باید انجام دهند، حفظ وحدت ملی است. مردم، جناح های سیاسی و دلسوزان نظام و انقلاب، همگی می بایست انسجام و وحدت ملی را حفظ کنند. اگر این انسجام صورت بگیرد قطعا بر سیاست خارجی ما تاثیر خواهد گذاشت. این وحدت نیز سبب کاهش یافتن فشار های بین المللی خواهد شد. در تمام دنیا، کشورها، پشتوانه ای جز مردم خود ندارند.
وی در پایان اذعان داشت: چندین سال است که دغدغه اصلی مقام معظم رهبری، مسائل اقتصادی است. ایشان می دانند که اقتصاد مهم ترین مسئله ای است که دشمنان ایران می توانند به آن صدمه وارد کنند . علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری، متاسفانه مسئولین کشور در این راستا کم کاری کرده اند و به نوعی توصیه های ایشان را جدی نگرفته اند. باید امیدوار بود با توجه به مشکلات پیش آمده مسئولین اجرایی در عملکرد خود تجدید نظر کرده و با صداقت و تلاش بیشتر به مشکلات اقتصادی بپردازند. انشاا.. که نظام و مردم سربلند از این آزمایش عبور خواهند کرد.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه, دسته‌بندی نشده, سیاسی, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>