رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تأکید بر اهمیت آموزش همگانی در کنترل و مهار آسیب‌ها به خصوص در بین جوانان و نوجوانان گفت: اجرای برنامه‌های آموزش همگانی از اولویت‌های پلیس است.

به گزارش بسیج پرس، سردار «محمد مسعود زاهدیان» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تأکید بر اهمیت آموزش همگانی در کنترل و مهار آسیب‌ها به خصوص در بین جوانان و نوجوانان اظهار داشت: یکی از نکات مهم در بحث مبارزه با مواد مخدر موضوع پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در مدارس و محیط‌های آموزشی است که در این راستا توسعه مباحث آموزش همگانی در مدارس از اولویت‌ها می‌باشد.

وی افزود: به منظور ایجاد ایمنی در سطح محیط‌های آموزشی، پلیس با همکاری وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های مشخصی را دنبال و در مدارس برای خانواده‌ها، مربیان و دانش آموزان این اقدامات آموزشی و اجتماعی را اجرایی می‌کند، تا با برگزاری این برنامه‌ها با رویکرد کاهش تهدیدات و پیامد‌های اثرات سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان‌ها، بتوانیم شناخت لازم نسبت به پیشگیری از استعمال مواد مخدر، آثار و علائم مصرف کننده مواد را برای مربیان و خانواده دانش آموزان تبیین کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بیان کرد: برنامه‌های آموزش همگانی ارائه شده در مدارس متنوع است؛ استقرار مشاوران در مدارس و همزمان با آن اجرای برنامه‌های متعدد برگرفته از تکنیک‌های روانشناختی، جامعه شناختی و شناخت عوارض سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان‌ها، برای خانواده ها، دانش آموزان و مربیان از جمله این برنامه هاست. همچنین برگزاری مسابقات مقاله نویسی، نقاشی و اجرای نمایش تئاتر خیابانی به منظور آگاهی بخشی و افزایش مهارت‌های اجتماعی به دانش آموزان با موضوع تقویت قدرت «نه گفتن»، نیز از دیگر برنامه‌های این پلیس است.

این مقام عالی انتظامی با توجه به حساسیت امر آموزش در حوزه دانش آموزی خاطر نشان کرد: قشر دانش آموز یکی از اقشار مهم جامعه است که باید به خواسته‌های آن پاسخ داده شود، اگر قشر جوان قبل از آسیب دیدن نسبت به خطرات و آسیب‌ها توجیه شود در آینده درصد زیادی از گرایش جامعه نسبت به مواد مخدر و روانگردان‌ها کاهش می‌یابد و این امر باعث کاهش گرایش به اعتیاد در کشور می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پایان گفت: در راستای اجرای این برنامه‌ها هماهنگی‌های لازم را با وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری برای کنترل خرده فروشان و جمع آوری معتادان در اطراف محیط‌های آموزشی در شعاع ۵۰۰ متری و همچنین ارائه آموزش‌های هدفمند برای دانش آموزان، مربیان و والدین دانش آموزان انجام و یک کار هدفمند را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم با سرعت بخشیدن به اجرای برنامه‌های آموزش همگانی، برنامه‌های پیشگیرانه خود را ارتقاء بخشیم.

 

منبع:دفاع پرس

دسته بندی: امنیت دفاعی, سیاسی, فرمانده من برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>