از تعداد 14131 خانوار واجد شرایط تاکنون تعداد 9011 خانواده وارد فرآیند تفاهم‌نامه شده و 3215 واحد مسکونی واگذار گردیده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانمی بنیاد مستضعفان، با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و مسکن، سازمان بهزیستی کشور و انجمن خّیرین مسکن‌ساز ایران، بنیاد مستضعفان متعهد شد تا برای کمک به تأمین مسکن مناسب جهت خانواده‌هایی که حداقل دارای دو معلول بوده و تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و در عین حال به دلیل عدم تمکن مالی و نیز مشکلات اجاره‌نشینی و شرایط خاص آنان، امکان فراهم نمودن مسکن مناسب را ندارند، بودجه ای را اختصاص دهد.
این گزارش با اشاره به اینکه هم‌اکنون تعداد ۱۴۱۳۱ خانوار واجد شرایط دریافت این کمک ها هستند آورده است: درهمین راستا، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی متعهد شده تا ضمن هماهنگی و بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های تحت پوشش آن بنیاد برای کمک به اجرای پروژه‌ها بدون دریافت سود، مبلغ یکصد و پنجاه میلیون ریال برای کمک به احداث هر واحد مسکونی شهری (برای تعداد ۶۰۷۷ خانوار) و مبلغ یکصد میلیون ریال برای کمک به احداث هر واحد مسکونی روستایی (تعداد ۵۴۷۵ خانوار) پرداخت نماید.
همچنین مقرر شده تا تعداد ۲۵۷۹ واحد نیمه تمام مسکونی (۱۶۶۰ واحدشهری و۹۱۹ واحد روستایی ) نیز به عنوان بخش الحاقی به سهمیه قبلی اضافه وبه خانواده های دارای حداقل دومعلول اختصاص می‌یابد.
این اقدامات اما با استقبال بسیار خوبی از سوی خانواده های معلولان روبرو شده است بطوریکه از تعداد ۱۴۱۳۱ خانوار واجد شرایط تاکنون تعداد ۹۰۱۱ خانواده وارد فرآیند تفاهم‌نامه شده و ۳۲۱۵ واحد مسکونی واگذار گردیده است.
گفتنی است براساس این تفاهم نامه مبلغ کمک بلاعوض تخصیصی به واحدهای مسکونی نیمه تمام شهری حداکثر ۱۵۰ میلیون ریال وحداکثر مبلغ بلاعوض تخصیصی به واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال می‌باشد . ضمن آنکه باتوجه به شرایط خاص بیماران EB مقررگردید ۲۰۰ خانوار دارای حداقل ۲ عضو مبتلا به بیماری EB  به سهمیه تفاهم‌نامه مذکور اضافه گردد.

دسته بندی: آخرین اخبار, اجتماعی, راه و مسکن, شهری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>