واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه می به کمترین میزان از ژانویه ۲۰۱۶ تاکنون (۲۹ ماه گذشته) برابر با ۱۷۹ هزار و ۴۴۴ بشکه در روز رسید.

به گزارش بسیج پرس, به نقل از رویترز، واردات توسط نفت کره جنوبی از ایران در ماه می به کمترین میزان از ژانویه ۲۰۱۶ تاکنون رسید، زیرا خریداران کره ای در تلاش هستند، تا خرید نفت از ایران را در میان تحریم‌های جدید آمریکا کاهش دهند.

آمار گمرکی کره جنوبی نشان داد کره جنوبی در ماه می ۷۵۸ هزار و ۹۰۳ تن یا ۱۷۹ هزار و ۴۴۴ بشکه در روز نفت از ایران خریده است. این رقم برای مدت مشابه سال گذشته برابر با ۱.۰۲ میلیون تن بوده است. که این رقم کمترین میزان از ژانویه ۲۰۱۶ به شمار می رود که در آن زمان سئول ۸۵۹ هزار و ۲۲۳ تن نفت از ایران خریده بود.

کره جنوبی، پنجمین واردکننده نفت در جهان است و بیشتر از ایران نفت بسیار سبک موسوم به میعانات گازی می‌خرید، اما در ماه های اخیر با کاهش تولید از سوی ایران به علت آغاز به کار یک اسپلیتر میعانات گازی جدید در این کشور، رقم واردات سئول از ایران کاهش یافته است.

بر اساس آمار گمرک کره جنوبی، واردات نفت این کشور از ایران در ۵ ماه نخست ۲۰۱۸، به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافته و به ۵.۴۵ میلیون تن یا روزانه ۲۶۴ هزار و ۳۶۹ بشکه رسیده است. این رقم برای مدت مشابه سال گذشته ۸.۱۲ میلیون تن بوده است.

به طور کلی، کره جنوبی در ماه می ۱۲.۶۹ میلیون تن یا حدودا ۳ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده است که ۲.۵ درصد از سال گذشته کمتر است.

خرید نفت سئول از عربستان، بزرگ ترین صادرکننده نفت به کره جنوبی نیز در ماه می ۲۳.۶ درصد کاهش یافته است.

منبع: فارس
دسته بندی: آخرین اخبار, نفت و انرژی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>