پیرو برخی اظهارنظرها مبنی بر کاهش عمدی خروجی آب کارون از سد گتوند، سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اعلام کرد که هیچ‌گونه کاهش عمدی خروجی آب در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش بسیج پرس، بهروز مرادی سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان اینکه “هیچ‌گونه کاهش عمدی خروجی آب از سد گتوند صحت ندارد”، گفت: اساساً وظیفه شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران بهره‌برداری از این سد است و این شرکت هیچ‌گونه دخل و تصرفی در خصوص تسهیم و تخصیص منابع آب این سد ندارد.

وی همچنین با اشاره به متوسط دبی ورودی روزانه در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه و ۵ روزه ابتدایی خردادماه سال ۱۳۹۷ افزود: با توجه با کاهش محسوس آورد رودخانه کارون در خردادماه، میزان خروجی آب نسبت به اردیبهشت‌ماه افزایش داشته است به‌گونه‌ای که طی فروردین سال جاری متوسط دبی ورودی به مخزن حدود ۱۱۲ مترمکعب بر ثانیه بود، حال‌آنکه متوسط دبی خروجی افزون بر ۱۳۲ مترمکعب بر ثانیه بوده است.

بنابر گفته مرادی، کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت نیرو، استانداری خوزستان و اداره کل جهاد کشاورزی خوزستان وظیفه و مسئولیت تعیین میزان و زمان رهاسازی آب رادارند و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، صرفاً مصوبات را اجرایی می‌کند.

به گزارش تسنیم، در روزهای اخیر برخی افراد، افزایش شوری آب کارون در برخی مناطقی که پایین دست گتوند واقع شده را به کاهش عمدی خروجی آب از سد گتوند مربوط دانسته بودند، که این مسئله امروز از سوی سرپرست شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران تکذیب شد.

 

منبع:تسنیم

دسته بندی: اقتصادی, نفت و انرژی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>