معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: بیشترین سهم وام اشتغال روستایی در بین استان های کشور مربوط به کرمانشاه است.

به گزارش بسیج پرس، سید ابوالفضل رضوی در مصاحبه با رادیو افزود: سهم کرمانشاه از این تسهیلات ۹۰۰ میلیارد تومان است که بالاترین سهم در مملکت محسوب می شود.

وی همچنین اظهارداشت: جدا از سهم تسهیلات اشتغالزایی روستایی استان، اعتبار اختصاصی از این محل برای مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ضمن اشاره به پرداخت تسهیلات وام اشتغال روستایی به متقاضیان در سراسر کشور گفت: خوشبختانه کرمانشاه در بین استان ها بهترین عملکرد را تاکنون در این حوزه داشته است.

وی در ادامه از عقد افزون بر ۵۰۰ قرار داد بانکی در خصوص طرح اشتغال روستایی به مبلغ ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیارد تومان در کرمانشاه خبرداد و اظهارداشت: تعداد این قراردادها در خردادماه جاری به دو برابر وضعیت فعلی و میزان پرداختی تسهیلات نیز به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

رضوی بیان داشت: توزیع تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر مبتنی بر سه فاکتور از قبیل نسبت معکوس درآمد خانوار روستایی، جمعیت روستایی و تعداد بیکار روستایی هر استان در سطح کشور بوده است.

وی افزود: سهم این وام برای اشتغالزایی روستایی و عشایری در حوزه کشاورزی ۴۵ درصد، صنعت و معدن ۱۰ درصد، دانش بنیان ۱۰ درصد، خدمات ۱۵ درصد، گردشگری و صنایع دستی ۱۰ درصد می باشد.

منبع:تسنیم

دسته بندی: کار آفرینان برتر برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>