عضوشورای عالی کاربا اشاره به برگزاری جلسه امروز کمیته روابط کار گفت:جلسه هفته گذشته با مخالفت کارفرمایان باتعیین سقف زمانی برای قراداد در کارهایی با جنبه غیرمستمر بدون نتیجه خاتمه یافت.

به گزارش بسیج پرس، علی خدایی،عضوشورای عالی کار با اشاره به سومین جلسه کمیته روابط کار در سال ۹۷گفت:سومین جلسه کمیته روابط کار درسال ۹۷عصرامروز دوشنبه ۷خردادماه با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان ودولت (اعضای کمیته) و مشیریان معاون روابط کار وزیر برگزار خواهد شد .

 وی ادامه داد: جلسه قبلی این کمیته که هفته گذشته برگزار شد با مخالفت کارفرمایان با تعیین سقف زمانی  برای قراداد درکارهایی با جنبه غیر مستمر بدون نتیجه خاتمه یافت.بنابر شنیده‌ها دراین جلسه کارفرمایان با پیشنهاد جدیدی حضور خواهند یافت .

گروه کارگری نیز پیش نویسی را آماده کرده وبه جلسه امروز ارائه خواهد داد که در چند مورد متفاوت با مواردی ست که در جلسه قبل مطرح شده بود، نتیجه جلسه وجزئیات پیشنهادها بعداز برگزاری اطلاع رسانی خواهد شد .

پیش از این علی خدایی، عضو شورای عالی کار درباره اولین جلسه کمیته روابط کار در سال۹۷ گفت: این جلسه با دستور کار تدوین دستورالعمل تبصره ۱ ماده ۷ قانون کار در هفته گذشته در وزارت کار با حضور نمایندگان دولت ،کارگران و کارفرمایان تشکیل شد.

وی ادامه داد:پیش نویس تهیه شده این دستورالعمل در آن جلسه توسط اداره کل روابط کار و جبران خدمت به بحث گذاشته شد و مورد توافق کارگران و دولت قرار گرفت و تغییرات مد نظر کارگران توسط نمایندگان دولت پذیرفته شد.

خدایی افزود: به طور کلی تعیین سقف ۳سال برای کارهای با جنبه غیر مستمر ،تعریف کارهای غیر مستمر ،ونحوه برخورد با قرارداد کار بعد از اتمام دوره۳ ساله مهمترین مباحث این جلسه بود.به این معنا که در مشاغلی که ماهیت آنها جنبه غیرمستمر دارد، در صورت اشتغال نیروی کار به مدت ۳سال در یک پروژه، از سال چهارم تا زمان تکمیل پروژه باید قرارداد دائم با نیروی کار منعقد شود.

 انتهای پیام/

دسته بندی: کار آفرینان برتر برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>