رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: کارهای خلاقانه مانند استفاده از بلیت الکترونیک و نورپردازی سه‌بعدی (تری‌دی مپینگ) در موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی ادامه پیدا کند.

به گزارش بسیج پرس از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، نشست بررسی وضعیت موزه‌های کشور با حضور علی اصغر مونسان و محمد‌حسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی این سازمان برگزار شد.
مونسان در این نشست با اشاره به اهمیت موزه‌ها و نقش آن‌ها در بیان هویت تاریخی افزود: اجرای این‌گونه کارهای خلاقانه می‌تواند به افزایش بازدید گردشگران و علاقه‌مندان از موزه‌ها کمک کند و موزه‌ها بیش از پیش به مردم معرفی شود.
وی افزود: بسیاری از موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی ما ظرفیت درآمدزایی دارند و باید بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب این درآمد را صرف هزینه‌های خود موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی کنیم.
مونسان همچنین به اهمیت موزه‌های خصوصی اشاره کرد و افزود: این موزه‌ها باید به شکل مناسبی معرفی شود تا مردم و گردشگران بیش از پیش با موزه‌های خصوصی آشنا شوند.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اضافه کرد: موزه‌داران افرادی هستند که با سرمایه شخصی و علاقه‌مندی خود نسبت به احداث موزه اقدام کرده‌اند، بنابراین باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.
او ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که آغاز شده و باید ادامه یابد، موضوع فروش بلیت الکترونیک است که از صرف هزینه برای چاپ بلیت کاغذی جلوگیری می‌کند و می‌تواند آمار دقیق بازدید‌کنندگان را نیز به ما اعلام کند.
معاون رئیس‌جمهوری تصریح کرد: باید کارهایی کنیم که جنب و جوش در شهرها ایجاد شود، از این رو باید بتوانیم بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و کارهای خلاقانه در موزه‌ها را عرضه کنیم تا تعداد بازدید‌کنندگان از موزه‌ها افزایش یابد.

 

منبع:ایرنا

دسته بندی: آخرین اخبار, فرهنگی, میراث فرهنگی و گردشگری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>