ارتش سوریه از پنج محور در شرق، شمال شرق و جنوب شرق استان سویداء به عملیات علیه عناصر داعش ادامه می‌دهد و توانسته بر مناطق مرتفع مسلط شود؛ مسئله‌ای که موجب تسهیل در روند امدادرسانی شده است.

به گزارش بسیج پرس، عملیات ارتش سوریه شامگاه چهارشنبه علیه گروه تروریستی داعش در استانسویداء واقع در جنوب این کشور ادامه یافت.

ارتش سوریه با همکاری نیروهای هم‌پیمان خود از پنج محور عملیات خود برای نابودی داعش در صحرای شرق سویداء را ادامه داد که عرض این جبهه عملیاتی از خط جنگی با اردن در نزدیکی روستای «ملح» در جنوب به ۷۵ کیلومتر می‌رسد.

روزنامه الوطن سوریه این محورها این چنین عنوان کرد: محور نخست: القصر-الساقیه، محور دوم الجنینه-رضیمه شرقیه که این دو محور در شمال شرق سویداء واقع شده است. محور سوم: العجیلات-الغیضه در شرق سویداء. محورهای چهارم پنجم: بوسنان-السعنا و قیصما-خربه الدبینه-تل قباره واقع در جنوب شرق سوریه.

یک منبع نظامی در این زمینه تأکید کرد که ارتش سوریه در این محورها در عمق ۳۰ کیلومتر پیشروی کرده است.

در واقع پس از اینکه ارتش سوریه توانست راههای امدادرسانی به داعش از پایگاه «التنف» که نظامیان آمریکایی در آن حضور دارند را قطع کند، قصد دارد به صورت قطعی به حضور داعش در این منطقه پایان دهد.

روزنامه الاخبار در همین راستا گزارش داد که پیشرویهای اخیر ارتش سوریه این امکان را به آن داده است که بتواند بر مساحتهای گسترده‌تری مشرف شود و از تکنیکهای نظامی لازم برای عملیات جنگی متناسب با مناطق صحرایی استفاده کند.

نقطه قابل توجه در این نبردها، تأکید داعش بر موتور سیکلت است؛ به گونه‌ای که عناصر این گروه در تلاشند نیروهای ارتش سوریه را متفرق سازند و با آزادی بیشتری حرکت داشته باشند.

به گزارش الاخبار، اما نکته مثبت در خصوص این عملیات این است که با تسلط ارتش سوریه بر ارتفاعات هم این منطقه، امدادرسانی آسانتر انجام می‌شود.

با تداوم شناسایی امکانات داعش، بانک اهداف از جمله جلوگیری از افتادن در تله‌های داعش در دل تپه‌های شنی مشخص شده و نیروهای مهندسی ارتش سوریه  مینهای کار گذاشته شده در جاده‌ها را خنثی می‌کنند.

منبع: فارس
دسته بندی: آخرین اخبار, بین الملل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>