جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اهمیت آموزش در ماموریت های نیروی انتظامی، گفت: ایران سال ۹۷ امن تر از ایران سال ۹۶ است و این روند ادامه خواهد داشت.

به گزارش بسیج پرس، سرتیپ پاسدار اسکندر مومنی پیش از ظهر سه شنبه در دومین دوره مسابقات مهارت‌های پلیسی، تجلی قرارگاه جهادی اظهار داشت: از رویکردهای اصلی نیروی انتظامی توجه به موضوع آموزش و ارتقای سطح آموزش است و به همین دلیل با تدبیر سردار فرمانده انتظامی، قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در سال ۹۴ در نیروی انتظامی راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه آموزش های بدو خدمت، حین خدمت و یگانی و مهارت های جمعی و فردی در دستور کار قرار گرفت، افزود: تا قبل از این قرارگاه توجه بیشتر به آموزش های دانشی بود و به آموزش های مهارت محور کمتر توجه شده بود.

تغییر رویکرد دانش محور به مهارت محور در قرارگاه جهادی نیروی انتظامی

جانشین فرمانده کل نیروی انتظامی تاکید کرد: با راه اندازی قرارگاه جدید آموزش این تغییر ایجاد شد که رویکرد دانش محور به مهارت محوری تغییر کند و عمده منابع و برنامه های اصلی به این امر اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: بدین ترتیب در تمام متون دروس و طرح برنامه ها از آموزش های بدو خدمت، درجه داری، سربازی، دوره های تحصیلات تکمیلی و حین خدمت به سمت مهارت افزایی تغییر یافت که دو دوره ارزیابی و بازرسی میدانی از تمامی رده های نیروی انتظامی انجام شد.

مومنی بیان داشت: در سه دهه گذشته سابقه نداشت که در تمام رده‌ها ارزیابی ها تمام شمار باشد بدین معنا که اگر بررسی تیراندازی قرار بود انجام شود از تمام پرسنل و نه افراد دارای مهارت های بالا انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در ابتدا نمرات دانشی از سطح بالاتری برخوردار بودند، گفت: در مرحله دوم با همان شاخص ها نمرات به شکل خوبی افزایش یافت.

نیروی انتظامی در ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی دنیا حرف برای گفتن دارد

جانشین فرمانده کل نیروی انتظامی با اشاره به اینکه  دراین قرارگاه به ورزش فردی عمومی و حرفه‌ای توجه خاصی شد، ابراز داشت: زمانی که دانش در تمام سطوح افزایش پیدا می کند افزایش ارتقای سطح ورزش‌های عمومی و حرفه‌ای نیز طبیعی است به نوعی که امروز نیروی انتظامی در ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی دنیا حرفی برای گفتن دارد.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی در مسابقات قهرمانی ارتش های جهاتی در کشتی آزاد و فرنگی رتبه دوم را به دست آورد و در مسابقات بین المللی نظامی در روسیه مقام های دوم تا چهارم را در بسیاری رشته ها به دست آورد و این نشان می دهد وقتی آموزش و مهارت افزایی در دستور کار قرار گیرد در ماموریت نیز اثر دارد.

آموزش در همه ماموریت های پلیس تاثیرگذار است

مومنی تاکید کرد: آموزش در همه ماموریت ما بسیار تاثیر گذار است، افزایش مهارت و آموزش بر روی کار همه اقشار پلیس تاثیر خواهد داشت و منجر به ارتقای امنیت در کشور می‌شود.

وی افزود: در سال جاری کشفیات سلاح، مواد مخدر و قاچاق  ما افزایش داشت، درگیری‌ها افزایش و شهدا کمتر شد و همه اینها نشان می دهد توجه به آموزش موضوع فردی و داخلی نیروی انتظامی نیست بلکه در همه ماموریت‌های نیروی انتظامی اثر گذار است.

بخش زیادی از ارتقای امنیت، مرهون قرارگاه جهادی است

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه امروز در کشورمان با تلاش فرمانده کل قوا و تلاش همه نیرویهای نظامی به ویژه نیروی انتظامی امنیت قابل قبولی داریم که بخش زیادی از این ارتقای امنیت مرهون قرارگاه جهادی است، تصریح کرد: ایران سال ۹۷ به حول و قوه الهی امن تر از ایران سال ۹۶ است و این روند ادامه خواهد داشت.

 

منبع:مهر

دسته بندی: امنیت دفاعی, سیاسی, فرمانده من برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>