اخبار

 
 
پیوند ها  جستجو  RSS  درباره ما  ارتباط با ما

 

صفحه نخست ›› فرهنگ و هنر
تاریخ : 20/دي/1390 - 13:03 کد خبر : 4209

نمایشگاه ˝ عکس عاشورایی ˝ در کاخ نگارستان سعدآباد
<span style='color:;background-color:;font-family:tahoma;font-size:12px;font-weight:normal;'>نسخه چاپی</span>


نمایشگاه ˝ عکس عاشورایی ˝ در کاخ نگارستان سعدآباد


فهیمه نادری‌نژاد درباره این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه 70 قطعه عکس در ابعاد 50 در 70 سانتی متر از آثار عکاسان معاصر، منصور رادی پور و وحید اصفهانیان از 21 دی ماه تا 4 بهمن مصادف با پایان ماه صفر و شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، در کاخ موزه نگارستان واقع در مجموعه سعدآباد در معرض دید علاقمندان به هنر عکاسی و آیین های مذهبی و دینی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این نمایشگاه با مشارکت و همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران و مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و با هدف اشاعه و اعتلای هنر دینی و مذهبی و همچنین به تصویر کشیدن آیین سوگواری و عزاداری دلسوختگان و عاشقان ابا عبدالله(ع) برپا می شود.

گفتنی است منصور رادی پور متولد 1329 تهران است و عکاسی را در دوره دبیرستان به طور تجربی آموخته و بسیاری از صحنه های پیروزی انقلاب اسلامی را عکاسی کرده، وی تا به حال 5 نمایشگاه انفرادی و 2 نمایشگاه جمعی را برگزار کرده است.

وحید اصفهانیان عکاس دیگر نمایشگاه نیز، متولد 1347 تهران است و از سال 1370 فعالیت عکاسی را آغاز کرده و دو نمایشگاه انفرادی، جایزه عکاسی سازمان تأمین اجتماعی و دو عکس راه یافته به نمایشگاه های عکس سال 88 با عناوین "محرم" و "سفره‌های حسینی" در اصفهان را در کارنامه خود دارد.


chapta