آرشیو دسته: دولت

سخنگوی دولت گفت: بدهى دولت به بانك مركزى ١٠ هزار ميليارد تومان بود كه امروز به ٨هزار و ٥٠٠ ميليارد تومان کاهش پيدا كرده است.

رئیس‌جمهور بر عزم جدی همه اعضای دولت در پیگیری کامل و اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تاکید کرد.

اعضای هیئت‌ دولت در بیانیه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که با تمام توان برای حل مشکلات مردم، ادامه مسیر رشد و آرامش اقتصادی کشور تلاش می‌کنند.

رئیس‌جمهور گفت:‌ اگرچه فشارهایی خواهد بود اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت آنها اداره و از مشکلات عبور کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دستور شناسایی و برخورد با مقصران سانحه مرگبار تصادف تانکر سوخت با اتوبوس را صادر کرد.

در پی دستور رئیس جمهور به نوبخت برای ارائه راه‌حل‌های پیشنهادی برای مقابله با دور جدید تحریم ها در اجلاس مدیران کشور، وی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور 12 بسته اجرایی را در قالب برنامه جامع پیشنهادی مقابله با آثار تحریم‌ها ارائه کرد.

در پی دستور رئیس جمهور به نوبخت برای ارائه راه‌حل‌های پیشنهادی برای مقابله با دور جدید تحریم ها در اجلاس مدیران کشور، وی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور 12 بسته اجرایی را در قالب برنامه جامع پیشنهادی مقابله با آثار تحریم‌ها ارائه کرد.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان از وجود برخی زمزمه‌ها برای واگذاری شرکت گاز به بخش خصوصی خبر داد و گفت: انجام این کار در استانی مانند لرستان تصمیمی کاملا نادرست است.

به نظر می رسد برای ترمیم کابینه اجماعی میان جریانات سیاسی مختلف در مجلس حتی میان حامیان دولت وجود دارد.

شایعات ریز خبر استعفای جهانگیری روز یکشنبه هفته جاری، بار دیگر داغ و برجسته شد که با واکنش رسانه های گوناگون خاصه اصلاح طلبان همراه شد.

اختلاف و تنوع دیدگاه در هر کابینه‌ای امری بدیهی، محتمل و بسیار طبیعی است. این نوع نگاه قطعا باعث تعالی و افزایش بهره‌وری تصمیمات خواهد شد اما این مسائل از زمانی خطرآفرین می‌شود که به جای طرح در ساختمان سفید هیات دولت به رسانه‌ها و جامعه سرازیر شود.

مشاور رئیس جمهور گفت:امروز نه فقط خلیج فارس بلکه همه پایتختهای آسیایی و اروپایی صحنه شکست آمریکا است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: دشمن در سه محور صنعت، نفت و مبادلات بانکی در پی آسیب زدن به کشور است، اما با وحدت مردم و مسئولان نقشه‌های دشمن خنثی خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال 240 واحد صنعتی کوچک را که دچار مشکل و در آستانه تعطیلی بودند احیا کردیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه آمریکا در دوران توافق نیز به تعهدات خود به صورت کامل عمل نمی‌کرد، گفت: وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز به اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران تبدیل شده است و به دنبال قطع صادرات نفت ایران هستند.

بهره برداری از چهار طرح فولادی و افتتاح طرح توسعه فولاد با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز صورت گرفت.

آخوندی با تغییر معنای «اقدام عملی دولت» به «مداخله در بازار» قصد تبرئه کردن «بی عملی» خود در ۵ سال اخیر را داشته است.

وزیر تعاون از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) به منظور افزایش امنیت شغلی کارگران خبر داد.

رئیس‌جمهور در حالی دو سفر اروپایی خود را به‌پایان رساند که این سفر بسیار مورد توجه‌ رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت و بازتاب زیادی را به‌همراه داشته است.

در آستانه یک‌سالگی دولت دوازدهم،‌ اصلاح‌طلبان، بعنوان حامیان اصلی روحانی، رفتاری در قِبال رئیس‌جمهور در پیش گرفته‌اند که هیچکس آنرا باور نمی‌کند.

وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی با انتقاد از مداخله دولت برای کنترل قیمت‌ها، خروج آمریکا از برجام و دولت قبل را به‌عنوان عوامل بی ثبات کننده اقتصاد کشور طی ماه‌های اخیر معرفی کرد.

در چهارمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی پیشنهادهایی در جهت توسعه اشتغال، رونق تولید و بازار سرمایه مطرح و تصویب شد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مدت زمان زیادی از انتخابات ریاست جمهوری سپری نشده و موج سنگین حمایت همه‌جانبه و لجام گسیخته اصلاح‌طلبان از دولت فعلی نیز از یادها نرفته است.

وزیر خارجه کشورمان گفت: به اعتقاد من، اراده ای سیاسی برای ادامه کار و حفظ این توافق وجود دارد. اما باید ببینیم که این موضوع در عمل چه خواهد شد.

همه شواهد و قرائن نشان می دهد که پخت و پز رسانه‌ای موضوع استعفای دولت روحانی را اصلاح طلبان شروع و جا انداختند.

حسن صادقی گفت: تغییر وزرای اقتصادی برای به حرکت درآوردن موتور اشتغال و سرمایه‌گذاری لازم است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه ه قضائیه و دولت باید مأموریت خود را برای مقابله با اخلال‌کنندگان بازار ارز به‌درستی انجام و درباره عملکرد خود به مردم گزارش بدهند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تدبیری و سو مدیریت در نوسانات ارزی و وضعیت کنونی اقتصاد کشور برای همه روشن است

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس از هرگونه اقدام دولت برای ترمیم و تقویت کابینه استقبال می‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس در ترمیم کابینه به دولت کمک خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی اعتماد ملی گفت: دولت باید برای عبور از شرایط بد اقتصادی امروز، از تجربیات اساتید دانشگاه‌ها و نخبگان اقتصادی استفاده کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصمیمات جدید ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را تشریح کرد.

دبیرکل حزب سبز گفت: ما اکنون نیازمند تغییر در سه سطح هسیم؛ یعنی هم تغییر در وزرا را باید داشته باشیم، هم تغییر در برخی سیاست‌ها، که غلط بودن آن‌ها اثبات شده است، و هم تغییر در برخی انگاره‌ها و باورها.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آزمون و خطا کردن دولت در شرایط اقتصادی امروز کشور که بار اصلی مشکلات بر دوش قشر ضعیف و متوسط جامعه قرار دارد، قابل قبول نیست.

اصلاح طلبان روزگاری نه چندان دور دولت تدبیر و امید را اینگونه آنالیز می کردند؛ رئیس جمهورش را اصلاح طلبتر از عارف می دانستند، معاون اولش را گزینه خود برای 1400 نام گذاشته بودند و همچنین وزیران اصلاح طلب و مورد تایید کابینه تدبیر و امید را حتی کامل تر ازکابینه اول خاتمی می دانستند؛ اینک همین دولت مورد تایید بدترین کارنامه سیاست خارجه و اقتصادی را به بارآورده و طبیعی است که هر خبری ولو دروغ درباره این دولت آنها را دربدترین شرایط روحی قرار می دهد!

دولت برای اینکه برجام را ضروری جلوه دهد، همواره به بزرگ کردن تحریم‌ها اقدام می کرد و مردم را نسبت به عواقب آن بیم می داد.

رئیس جمهور پس از سفری سه روزه به کشورهای اروپایی سوئیس و اتریش دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد شد.

سخنگوی دولت درباره احتمال رفتنش از سازمان برنامه و بودجه گفت: این هم از همان دست خبرهاست که پایه و اساسی ندارد.

رئیس‌جمهور گفت: ایران در صورتی که بتواند از منافع برجام به‌خوبی استفاده کند، برجامِ بدون آمریکا را ادامه خواهد داد.

رئیس‌ کل بانک مرکزی از آغاز به کار بازار ثانویه ارز از امروز خبر داد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور پیامی از مواضع ضدآمریکایی رئیس‌جمهور تقدیر کرد.

رئیس جمهور روابط تجاری و دوستانه ایران و اتریش ۱۶۰ ساله و پر افتخار است و اعتماد متقابل بزرگترین پشتوانه مناسبات اقتصادی دو کشور و اراده‌های مستحکم آنان علیه قدرت‌هایی است که می‌خواهند جامعه انسانی را از حقوق حقه خود محروم کنند.

باید به آقای روحانی بگوییم که قطعاً با وجود چنین فردی، هیچ اتفاقی در عرصه انرژی جمهوری اسلامی نخواهد افتاد و باید این شخص از دولت برود.

رئیس‌جمهور گفت: ایران در صورتی که بتواند از منافع برجام به خوبی استفاده کند، برجامِ بدون آمریکا را ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور گفت: معتقدیم برجام یک دستاورد مفید برای همه بوده است و محصول کار و تلاش منطق گفت‌وگو و دیپلماسی در طول ماه‌ها تلاش و عمدتاً به میزبانی اتریش و سوئیس بوده است.

مدیرعامل بنیاد باران نسبت به جا ماندن اصلاح‌طلبان از وحدت اصولگرایان با دولت برای رفع مشکلات کشور و اینکه چرا اصلاح‌طلبان از این وحدت جا مانده‌اند، ابراز نگرانی کرد.

روحانی گفت: آمریکایی‌ها به غلط تصور می‌کنند، که اگر به مردم ایران فشار وارد کنند، آنها در برابر زبان زور، تهدید و تحقیر، تسلیم خواهند شد؛ چرا که هیچگاه در طول تاریخ هیچ قدرتی نتوانسته ملت بزرگ ایران را در برابر حرف‌های غیرمنطقی تسلیم کند.

عضو کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم با بیان اینکه الان فصل تسویه حساب نیست، گفت: همان زمان از روندی که برجام در کشور طی کرد راضی نبودیم اما الان تأکید مؤکد رهبری این است که باید گلایه‌ها را کنار بگذاریم.

وزیرجهاد کشاورزی از تولید ۱۱ میلیون تن گندم در کشور خبر داد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: تخلفات بازار موبایل به سازمان بازرسی ارجاع شده است.