آرشیو دسته: سیاست داخلی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای اروپایی عضو برجام با اتلاف وقت در پی فرصت‌سازی برای نتیجه‌بخشی تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران هستند تا به طریقی بتوانند از ایران امتیازات لازم را بگیرند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به عملیات تروریستی بدخواهان نظام و انقلاب در منطقه مرزی «نودشه» کرمانشاه، گفت: ثمره اقدامات ضدایرانی غربی‌ها چیزی جز ناکامی و حسرت برای آن‌ها نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا نتوانست انتظارات ایران در خصوص بهبود روند برجام را برآورده کند، گفت: بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا برای انجام اصلاحات ارجاع داده شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه جنگ اقتصادی به طراحی آمریکا علیه کشورمان به وقوع پیوسته است، گفت: مسوولان امروز که در واقع یادگاران دوران دفاع مقدس هستند باید در خط مقدم جنگ اقتصادی برای کاهش مشکلات معیشتی مردم تلاش جدی کنند.

دبیر شورای نگهبان گفت: راه برون‌رفت از مشکلات کنونی تفکر و اقدام انقلابی است؛ اما ظاهرا هنوز خیلی از مسوولان نسبت به آن بی‌توجه هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت نفت به 150 دلار به نفع غربی‌ها نیست، گفت: هرگونه درگیری در خلیج فارس، اقتصاد جهان را فلج خواهد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی عزم و اراده جدی مسوولان اجرایی کشور را می‌طلبد، گفت: باید صحبت‌های تولیدکنندگان را شنید و از نزدیک با دغدغه‌های آن‌ها در خصوص کسب و کارشان آشنا شد و برای حل مشکلات و موانع سر راهشان اقدام و عمل جدی کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام ما برای مقابله با تهدیدات نفتی آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت ایران، بستن تنگه هرمز است.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم نمایندگان مبنی بر به تعویق انداختن رسیدگی به طرح‌هایی که در شرایط بحرانی اقتصادی تاثیری در روند جامعه ندارند، گفت: در شرایط فعلی رسیدگی به امورات و مشکلات معیشتی مردم اولویت اول نمایندگان مجلس است.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: متاسفانه در حالی که هنوز الزاماتFATF به تصویب مجلس نرسیده اطلاعات کشور را در اختیار این گروه و در واقع در اختیار آمریکا می‌گذارند.

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: نامه سردار سلیمانی به رئیس جمهور به دنیا نشان داد که تهدید روحانی درباره صادرات نفت توخالی نیست و از سوی کسانی که در منطقه کارهای بزرگی انجام داده‌اند پشتیبانی می‌شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشرافی‌گری برخی مسوولان گفت: قطعا کسانی که به واسطه مشاغل خود توانسته‌اند زندگی مرفهی برای خود مهیا کنند، نمی‌توانند حال و روز مردم در طبقه ضعیف جامعه را درک کنند.

هشت عامل داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) اعدام شدند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دارو جزو اقلام ضروری و مصرفی بیماران است، گفت: فروش دارو با ارز بیش از ۴۲۰۰ تومان تخلف است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اعلام اسامی اشخاص و شرکت های دخیل در واردات غیر‌قانونی ۶۴۸۱ خودرو به قوه قضائیه خبر داد.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی از برکناری رئیس واحد ساوه دانشگاه آزاد به دلیل تملق، خبر داد.

الیاس حضرتی گفت که در جلسه اخیر شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به عنوان قائم مقام این حزب انتخاب شده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه ه قضائیه و دولت باید مأموریت خود را برای مقابله با اخلال‌کنندگان بازار ارز به‌درستی انجام و درباره عملکرد خود به مردم گزارش بدهند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تدبیری و سو مدیریت در نوسانات ارزی و وضعیت کنونی اقتصاد کشور برای همه روشن است

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از انتخاب کاندیداهای نهایی ریاست کمیسیون اصل نود پارلمان در این هیئت‌ طی دو هفته آینده خبر داد.

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس از هرگونه اقدام دولت برای ترمیم و تقویت کابینه استقبال می‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس در ترمیم کابینه به دولت کمک خواهد کرد.

رحمت الله بیگدلی در واکنش به انتخاب الیاس حضرتی به عنوان قائم مقام جدید اعتماد ملی گفت: جلسه اخیر کاملا غیرقانونی و کلیه مراتب‌ آن برخلاف اساسنامه حزب اعتماد ملی بوده‌ است.

عضو شورای مرکزی اعتماد ملی گفت: دولت باید برای عبور از شرایط بد اقتصادی امروز، از تجربیات اساتید دانشگاه‌ها و نخبگان اقتصادی استفاده کند.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: تیم اقتصادی دولت باید تغییر رویه جدی نسبت به عملکرد اقتصادی خود داشته باشد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه دریافت شهریه اجباری از والدین دانش‌آموزان از سوی مدیران مدارس دولتی خلاف قانون است، گفت: اگر وزیر آموزش و پرورش به این مسئله رسیدگی نکند، موضوع را سؤال و یا استیضاح وزیر، پیگیری می‌کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصمیمات جدید ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را تشریح کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: تیم اقتصادی دولت باید تغییر رویه جدی نسبت به عملکرد اقتصادی خود داشته باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما مشکل اقتصادی در کشور نداریم، گفت: عامل مهمی که باعث می‌شود وضعیت معیشتی و اقتصادی ما دچار مشکل شود، عدم مدیریت صحیح اقتصاد است.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: تاخیر ترمیم تیم اقتصادی دولت موجب بی‌اعتمادی مردم می‌شود.

کنگره سراسری "جامعه جوانان متحد اسلامی" با سخنرانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری برگزار می‌شود.

تیم ویژه‌ای به‌نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای بررسی و کمک‌رسانی به فرایند تأمین آب شرب مردم روستاهای خرمشهر و آبادان اعزام شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی، اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا و ضعف داخلی در اجرای قانون را باعث تشدید مشکلات اقتصادی کشور دانست.

گردهمایی‌های منافقین که هرساله با حضور سیاستمداران بازنشسته کشورهای اروپایی و آمریکایی برگزار می‌شود، به محلی برای مسئولان سابق آمریکایی که می‌توانند از طریق آن پول زیادی به جیب بزنند، تبدیل شده است.

سخنگوی دولت درباره احتمال رفتنش از سازمان برنامه و بودجه گفت: این هم از همان دست خبرهاست که پایه و اساسی ندارد.

عبداللهی نوشت: احتمالا باید جناب جلایی‌پور متوجه باشند که اگر دولتی اهل اقدام و عمل باشد، با همین ۷۰ درصد هم می‌تواند انقلاب مهمی در اوضاع اقتصادی یک کشور ایجاد کند.

رئیس‌ کل بانک مرکزی از آغاز به کار بازار ثانویه ارز از امروز خبر داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس از بررسی اعتراضات اخیر در این کمیسیون خبر داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تجربیات هشت سال دفاع مقدس ما برای همه ارتش‌های جهان، جذاب و دارای اهمیت است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس نشست امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

رئیس مجلس به اعضای کمیسیون فرهنگی دستور داد پیگیر وضعیت بیمه خبرنگاران باشند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس جزئیات نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران، رئیس بنیاد مستضعفان و استاندار تهران را تشریح کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: تخلفات بازار موبایل به سازمان بازرسی ارجاع شده است.

سردار رمضان شریف گفت: با تلاش مجاهدان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تا پانزدهم تیرماه پروژه آبرسانی به ۴ شهر دارخوین، شادگان، خرمشهر و آبادان تکمیل و نهایی می‌شود.

رئیس مجلس با اشاره به جزئیات نشست غیرعلنی پارلمان گفت: برخی ایرادات در تخصیص ارز وجود دارد که در این جلسه به دولت گوشزد شد تا رعایت شده و اشکالات رفع شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت:فضای مجلس با استیضاح ربیعی کاملاً موافق است.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی خانه احزاب گفت: مسئولیت عملکرد اقتصادی دولت روحانی، خواسته یا ناخواسته بر عهده اصلاح طلبان است.

جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس برای بررسی مسائل کلان اقتصادی کشور و بازار ارز آغاز شد.