آرشیو دسته: آموزش

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دوره جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی بسیاری از کارها و برنامه ها در راستای امر به معروف و نهی از منکر انجام می شود.

شهریه ترم تابستانی برای دانشجویان دوره کارشناسی روزانه دانشگاه علم و صنعت اعلام شد.

مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور از امروز ۲۸ تیرماه با حضور یک هزار و ۱۸۲ نفر داوطلب در ۲۳ رشته المپیاد آغاز می شود و تا ۲۹ تیرماه ۹۷ ادامه دارد.

وزیر علوم گفت: بازدید آژانس بین المللی انرژی اتمی از یکی از دانشگاه ها، بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده و همه سازمان ها باید از این تصمیمات تبعیت کنند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی، نقش پیگیری و مطالبه‌گری مسائل فرهنگی دانشجویان را برعهده دارند و موتور محرکه فعالیت‌های فرهنگی هستند.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به مشکل کمبود فضای فیزیکی این دانشگاه گفت: برنامه داریم مجتمع خوابگاهی در بخشی از زمین های دانشگاه بوعلی سینا ایجاد کنیم.

مهلت ثبت نام فراخوان پذیرش اتباع غیرایرانی (خارجی) در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی سال ۹۷ در دانشگاه تربیت مدرس تمدید شد.

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم دربخشنامه ای به دانشگاه ها نحوه و زمان تسویه حساب وام های دانشجویی را اعلام کرد.

سرپرست دانشگاه خوارزمی با توجه به شایعه تفکیک این دانشگاه تاکید کرد: این دانشگاه یکپارچه بوده و بحثی درباره تفکیک این دانشگاه وجود ندارد.

مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۲۳ رشته با حضور یک هزار و ۱۸۲ نفر داوطلب در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۹۷ برگزار می شود

ستاد توسعه زیست فناوری با انعقاد تفاهم نامه ای در راستای هدایت دستاوردهای پژوهشی حوزه زیست فناوری به سمت نیازهای کشور و بازنگری کتب درسی برای ترویج موضوع بیوتکنولوژی گام برداشت.

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت از برگزاری آزمون مرحله دوم دهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در مردادماه ۹۷ خبر داد.

رئیس فرهنگستان علوم گفت: یکی از مسائل و مشکلات ما مسئله علوم اجتماعی و تلقی از این علم است.

معاون فرهنگی و اجتماعی بر لزوم استفاده از همفکری دانشجویان در ایجاد نشاط در دانشگاه ها تاکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حکمی سید عبداله میرغیاثی را به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند منصوب کرد.

رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه‌ها نمی‌توانند بی‌توجه به مسائل اطراف خود باشند، چرا که علم، اثربخشی و مسئولیت اجتماعی از جنبه‌های این مراکز است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: با تحولاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاده، امید به بازگشت این مجموعه بزرگ به ریل اصلی دانشگاهی ایجاد شده است.

وزیر علوم در حکمی محمود نیلی احمدآبادی را به مدت چهار سال در سمت ریاست دانشگاه تهران ابقا کرد.

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال ۹۷ دانشگاه آزاد ساعت ۲۴ فردا پنجشنبه ۲۸ تیرماه پایان می یابد.

مراسم معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بزرگ و معاون بررسی و تحلیل بسیج اساتید کشوربا حضور رئیس سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد .

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه‌هایی، سرفصل‌های بازنگری شده ۱۷ رشته در تمامی مقاطع تحصیلی این دانشگاه را اعلام کرد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: دوره های کارشناسی ناپیوسته فنی و حرفه ای برای ارائه مهارت های پیشرفته راه اندازی می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: طرح دانشگاه عاری از دخانیات از مهرماه در این دانشگاه اجرایی خواهد شد.

مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور با حضور یک هزار و ۱۸۲ نفر داوطلب در ۲۳ رشته المپیاد در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۹۷ برگزار می شود.

همایش معرفی رشته های فنی، مهندسی و علوم پایه با هدف مشاوره و آشنایی داوطلبان با رشته‌های دانشگاهی و انتخاب رشته هدفمند مردادماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود.

سفیر بلغارستان با هدف گسترش همکاری های علمی و آموزشی از دانشگاه بوعلی سینا همدان بازدید کرد.

مصاحبه داوطلبان دکتری تخصصی ۹۷ دانشگاه آزاد که با تاخیر اقدام به انتخاب مناطق کرده اند از ۲۶ تیرماه آغاز می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کرمان گفت: مدارس قدیمی واقع در روستاها و شهرهای کوچک با همکاری دهیاران و شهرداران به اقامتگاه های بوم گردی و خانه های مسافر تبدیل می شوند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: خیرین می توانند به جای کلنگ زنی پروژه جدید به اتمام پروژه های نیمه تمام مدارس کمک کنند.

مدیر آموزش‌وپرورش دامغان با اشاره به اینکه ۷۹ درصد مدارس این شهرستان نیازمند نوسازی هستند گفت: ۵۵ درصد تمام مدارس دامغان تخریبی هستند.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: وزارت علوم برای اجرای محورهای سند آمایش آموزش عالی باید طرح خود را به ستاد پیشنهاد داده و بعد از تصویب، آن را اجرایی کند.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از آغاز ثبت نام دوره کهاد این دانشگاه خبر داد و گفت: از مهر ماه سال جاری دوره کهاد این دانشگاه اجرایی می شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سومین جشنواره ملی نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد شهرکرد برگزار می شود.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مهرماه به دلیل بالابودن جمعیت دانشجویی، به اندازه یک ترم، تازه واردها را در خوابگاه‌های خودگران و استیجاری جای می‌دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طرح کدینگ اموال و املاک دانشگاه آزاد اسلامی به زودی اجرایی می شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تا پایان برنامه ششم باید ۷۵ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کشور پذیرش کنیم.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با صدور حکمی سرپرست دانشگاه صنعتی قم را منصوب کرد.

بخشدار بخش بندزرک میناب گفت: روستای «کولغ بنی» فاقد فضای آموزشی است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با صدور حکمی سرپرست دانشکده حقوق این دانشگاه را منصوب کرد.

با دستور فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد، انجام تشریفات زائد و هدیه به مسئولان این دانشگاه ممنوع اعلام شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با صدور حکمی سرپرست دانشگاه خوارزمی را منصوب کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد در بخشنامه‌ای، آیین نامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه را به روسای واحدها، مراکز آموزشی، سازمان مرکزی و سازمان سما ابلاغ کرد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلولی بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه خوارزمی را با قدمت ترین دانشگاه ایران و پیشرو در بحث زیست شناسی برشمرد.

معاون اداری مالی وزارت علوم به عنوان نماینده وزیر علوم در هیات مرکزی گزینش معرفی شد.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان جنوبی گفت: آموزش های مهارت های زندگی به ۵۴ هزار و ۶۰۳ نفر طی سال جاری ارائه خواهد شد.

مرکز مشاوره و سلامت وزارت علوم برای سال جاری برنامه هایی را کلید زد که از اهم آن می توان به طراحی و تدوین برنامه نشاط اجتماعی در فضاهای دانشجویی اشاره کرد.

گروه جهادی فاطمه الزهرا دانشگاه علوم پزشکی کرمان اردوی جهادی برگزار می کند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: اساتید بازنشسته می توانند به عنوان استاد مشاور و راهنمای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه فعالیت کنند.

براساس مصوبه هیات مرکزی جذب وزارت علوم، دارندگان مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری در تراز مناسب برای عـضویت هـیأت علمی ارزشیابی نمی شود.

معاون آموزشی دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: پذیرش دانشجوی دوره شبانه مقطع کارشناسی متوقف شده است، اما پذیرش دانشجو در نوبت دوم مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند گذشته است.